Porto senzačně udolalo Juventus, Dortmund si veze nadějný náskok ze Sevilly

Liverpool o výhře rozhodl ve druhém dějství. Nejprve v 53. minutě skóroval Salah po velké chybě domácích obránců, kteří se nedohodli a míč jim propadl a egyptský kanonýr měl volnou cestu k bráně. V 58. minutě po další chybě Lipska opravil na 0:2 Sadio Mane.

Barcelona se proti PSG ujala vedení ve 27. minutě, když nařízenou penaltu s přehledem proměnil přímo pod břevno Leo Messi. O vyrovnání se postaral ve 32. minutě Mbappé, který si převzal ve vápně přihrávku od Verrattiho a krásnou střelou do levé šibenice vyrovnal na 1:1.

Po přestávce v 65. minutě se po nečekaném odrazu před prázdnou bránou objevil opět francouzský útočník a pohotově poslal míč za brankovou čáru. Za dalších pět minut se trefil hlavičkou po volném přímém kopu Kean a Barcelona byla na ručník. Definitivní tečku zápasu dal hattrickem Mbappé, který se po bleskovém protiútoku ocitl tváří v tvář gólmanovi a míč uklidil do sítě – 1:4.

Středeční zápasy osmifinále Ligy mistrů nabídly překvapení především v Portu, kde domácí tým dokázal vyzrát na italský Juventus. Na rychlou trefu Taremi reagoval krátce po změně stran Marega. Turínský obr jen v závěru snížil zásluhou Chiesy.

Seville se daří v La Lize, ale v úvodním klání Dortmundu nestačila. Domácí se sice dostali do vedení díky Susovi, ale poté úřadoval Dahoud a dvojitě Haaland. Šest minut před koncem základní hrací doby snížil De Jong na konečných 2:3.