Máme nejsilnější tým ve střední a východní Evropě, chlubí se Tvrdík. Jaké prémie vypsal za triumf v EL?

Máme nejsilnější tým ve střední a východní Evropě, chlubí se Tvrdík. Jaké prémie vypsal za triumf v EL?
OBSAHUJE VIDEO

Sešívané "S" z vršovického Sinobo Stadium zatím prochází jarní fází jako pověstný nůž máslem. V každém ze sedmi dosavadních duelů nastříleli Kuchta, Sima a spol. minimálně tři branky, což je úctyhodné.

Nejtěžší prověrka druhé poloviny ročníku však přijde ve čtvrtek, kdy se v Edenu v rámci vyřazovací fáze Evropské ligy představí třetí tým Premier League Leicester City, jenž má za sebou čerstvý skalp primát obhajujícího Liverpoolu. V onom střetu budou určitě domácí rádi za jakýkoliv gólový příspěvek...

Šéf představenstva Jaroslav Tvrdík, který byl hostem speciálního vydání Fortuna podcastu, neměl problém přiznat, že soupeře kalibru Lišek z King Power Stadium, jimž velí manažer Brendan Rodgers, by si přál až v pozdější fázi soutěže...

"Tento týden jsme v MOL Cupu dostali Karlovy Vary, takže ještě častěji slýchávám, že si los umíme zařídit. V případě Leicesteru jsme si ho ale nezařídil. "Nepatřil jsem mezi ty, kteří si přáli tým z Premier League tak brzy, dokonce jsem byl v celé kabině jediný. Všichni chtěli anglický tým. Leicester je nyní jeden z nejlepších týmů v Evropě, pro Slavii je souboj s ním možná takovým předčasným finále. Alespoň se tím můžeme utěšovat, když vypadneme," uvedl v podcastu Fortuny bývalý ministr obrany, který by byl rád, kdyby Slavia vyhrála alespoň jedno utkání.

Dvaapadesátiletý funkcionář s minulostí u Českých aerolinií současně ozřejmil, že v kabině stanovil prémie ohledně triumfu v Evropské lize ve výši 3 milionů eur. O motivaci má tedy současný lídr Fortuna:ligy postaráno. "Kdybychom Evropskou ligu vyhráli, příjem nad rámec plánu by byl dejme tomu 15 milionů eur. A byla by to taková sláva, takový příjem a zhodnocení hráčů, že by byla povinnost a radost 20 procent do kabiny poslat. Takže jestliže vyhrajeme celou soutěž, kluci mají 3 miliony eur prémie," ozřejmil slávistický představitel.

Cíle pro nadcházející měsíce jsou jasné - třetí ligový titul v řadě a postup do základní skupiny Ligy mistrů, čemuž by mohl nahrávat i získaný koeficient a Slavia by mohla být ve třetím i čtvrtém předkole mezi nasazenými mužstvy. "Nic není rozhodnuto, skromnost šlechtí, ale já z pozice šéfa klubu říkám, že nezískat titul by byl obrovský neúspěch. Máme nejsilnější tým za dobu, co jsme tady. Máme nejsilnější tým ve střední a východní Evropě," přidal v podcastu Fortuny Tvrdík, který je součástí Slavie od roku 2015.

Pořád by u toho navíc měl být i Jindřich Trpišovský, jenž v Edenu vládne již více než tři roky a aktuálně si kráčí pro třetí ligový primát v řadě. To vše i přesto, že už o něj byl zájem z Kataru, Spojených arabských emirátů i ruské Premier League. Tříletá smlouva s dvouletou opcí však jisté jistoty dává. "Na stole dokonce ležela pětiletá, ale kolegové z představenstva nakonec prosadili 3 plus 2. Já ji ale v hlavě beru jako pětiletou. Jindrovi Slavie neuvěřitelně sedí, on se pro ní vlastně narodil," uzavřel na trenérské konto Tvrdík.

Nejvíce nabídek nepřišlo na Simu, nýbrž na Koláře, údajně by mohl v létě bojovat o post jedničky s Mandandou

Zdroj: ifortuna.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.