Černému už se do Ultrechtu nechce: Strašně doufám, že to ještě bude pokračovat, já i Twente si přejeme to samé

Černému už se do Ultrechtu nechce: Strašně doufám, že to ještě bude pokračovat, já i Twente si přejeme to samé

Než se talentovaný křídelník Václav Černý (23) opět odebral na marodku, v sedmnácti soutěžních duelech za Twente Enschede nasbíral 6 branek a 7 gólových asistencí, nalézal se ve fázi, kdy se dařilo a byl klíčovým hráčem předního mužstva nizozemské Eredivisie, s tím, že mu vše hrálo do karet.

Po operaci, která proběhla pátý únorový den, ho ale čeká znovu dlouhá pauza. Minule se natáhla na 11 měsíců, nynější délka je zatím ve hvězdách. Jisté je, že s největší pravděpodobností přijde i o start příštího ročníku  2021/2022...

"Samozřejmě to bolí, když si uvědomíte, že to bude zase na hodně dlouho. Čtyřikrát až pětkrát do týdne jsem před zákrokem absolvoval komplexní trénink nohou, aby obzvlášť ta levá byla co nejvíce posílená z operace. S fyzioterapeutem teď postupujeme podle daných krůčků a těmi jdeme vpřed. A návrat? Těžko říct, je strašně brzo. Každé zranění je specifické v tom, co se utrhne společně s křížákem. Jestli je to postranní vaz, vnější vaz nebo trošku poškozený meniskus. Tentokrát tam byly malé škody kolem křížáku. Půjdeme krok po kroku, ale nevím, jestli to bude 7, 8, 9, 10, 11 nebo 12 měsíců," krčil rameny bývalý ofenzivní hráč Ajaxu Amsterdam, jehož slova vyšla na stránkách sport.cz.

Protože je kmenovým fotbalistou konkurenčního Ultrechtu, jeho pokračování v Enschede není jisté. Osobně by však byl rád, aby se oba kluby domluvily a on tak mohl i nadále bojovat za celek ze stadionu De Grolsch Veste pro více než 30 tisíc diváků.

O tom všem ale rozhodne jeho domovská adresa. "Znovu jsem v Twente dostal šanci hrát, být důležitý pro klub a tým. Všech lidí si vážím, jsem tady nesmírně rád. Je to myslím vzájemné. Strašně doufám, že to ještě bude pokračovat. Já i Twente si přejeme to stejné. Ale je na klubech, aby to vyřešily. Víc teď nevím," uzavřel na sport.cz odchovanec Příbrami.

Podcast: United v problémech, Arsenal ve formě a příšerný Thiago. Jak Slavia porazí Leicester?

Zdroj: sport.cz