Nekvalitní hřiště? Rodgers nemá moc srovnání. Kdyby viděl jiná česká hřiště, asi by se hodně divil, tvrdí Provod

Nekvalitní hřiště? Rodgers nemá moc srovnání. Kdyby viděl jiná česká hřiště, asi by se hodně divil, tvrdí Provod
OBSAHUJE VIDEO

Jeden z nejlépe hodnocených slávistů Lukáš Provod po domácí remíze s Leicesterem City (0:0) uvedl, že zápas proběhl přesně podle jejich očekávání. Hráči Lišek ale byli podle jeho slov v přechodu snad ještě rychlejší, než si s realizačním týmem ukazovali. Remízu do odvety na ostrovech však sešívané "S" bere.

Bývalý hráč Dynama České Budějovice se ve středu pole pral se známými jmény jako Ndidi, Tielemans nebo Maddison. "Leicester má strašně moc kvalitních hráčů a my jsme se museli připravit na všechny. Hráči veprostřed jsou velmi nevyzpytatelní. Dostávají přihrávky, když jsou pod tlakem a věděli jsme, že musíme být hodně blízko u nich a zavírat jim jejich silnější nohu. Jakmile dostanou trochu prostoru, tak jsou schopní vykouzlit přihrávku na Vardyho nebo jednoho z dalších rychlých útočníků. I přesto občas přijde přihrávka na Tielemanse, on se kolem vás obtočí, je to tak chytrý hráč, že dokáže šance tvořit i pod tlakem. Myslím si, že jsme se nemohli připravovat na určité hráče, ale na všechny. Na druhou stranu jsme si ty souboje ohromně užívali, protože jsou to top hráči z top ligy. Je to pro nás skvělé porovnání, jsme rádi, že takové zápasy můžeme hrát," ozřejmila na klubovém webu opora aktuálního lídra Fortuna:ligy.

Hostující manažer Brendan Rodgers měl kritizovat stav hrací plochy. Opravdu to bylo tak mizerné, jak říkal? "Myslím si, že tady jsme zvyklí na jiné terény než trenér Rodgers. Trávník můžu jenom chválit. Trávníkářům chci za jejich práci poděkovat, každý den na kvalitě hřiště makají. Trenér Leicesteru nemá moc srovnání, vidí anglické trávníky a ví, že tam je to všude top. Kdyby viděl jiná hřiště tady v Česku, tak by se asi hodně divil, na čem jsme tady schopní hrát fotbal. To hřiště bylo, na to v jakém období se pohybujeme, skvěle nachystané. Není to vůbec něco, na co se vymlouvat," pokračoval čtyřiadvacetiletý rodák z Plzně.

Nyní se musí Slavia co nejrychleji v myšlenkách přeorientovat na nedělní klání na teplických Stínadlech, kde bude plnit roli velkého favorita. Tím spíš, že jaro Sklářů je dosud hodně mizerné. "Pro nás to vůbec těžké nebude, naše cíle jsou jednoznačné. Chceme vyhrát další titul, je to pro nás další hodně důležitý zápas. Venku v Teplicích to bude určitě hodně náročné a soubojové. Musíme se teď plně soustředit na to, co bude o víkendu, a vůbec nekoukat na to, co bude ve čtvrtek v Anglii. Na odvetu se všichni těšíme, ale nejdřív musíme zvládnout ligový zápas o víkendu," hecoval všechny své spoluhráče Provod, jehož slova publikoval web slavia.cz.

Kdysi byl považován za největší talent v Evropě. Jak se Tielemansovi podařilo naplnit vysoká očekávání?

Zdroj: slavia.cz