Trápící se Plzeň se těší na Klokany. Kde Guľa vidí klíče k úspěchu?

Trápící se Plzeň se těší na Klokany. Kde Guľa vidí klíče k úspěchu?

Plzeňská Viktoria vyhrála od restartu ligy v lednu pouze dvě utkání z pěti a zatím nic nenasvědčuje tomu, že se dostala z hrůzostrašné formy, kterou disponovala na podzim. Příležitost na zlom dostanou svěřenci Adriana Guľy už v neděli 14:00, kdy do Doosan Areny zavítají Klokani.

Tři body si ale "na jaře" Plzeň letos připsala pouze dvakrát - proti Baníku a proti Pardubicím, pouze remízu naopak získala s Příbramí a Mladou Boleslaví, což jsou týmy ze spodu tabulky. Doma navíc podlehla Liberci 0:2. Proti Bohemians tak tři body budou velmi důležité. Cesta k nim ale nebude vůbec jednoduchá.

Bohemians totiž vyhrála dvě z posledních tří utkání, kromě výhry nad Zbrojovkou Brno a remízy s Olomoucí si Klokani odvezli tři body ze sparťanské Letné. Nyní doufají, že podobně vyloupí i plzeňskou Doosan Arenu. "Cíle pro nedělní zápas jsou jasné – potřebujeme a toužíme po výhře,“ burcuje před zápasem své svěřence trenér Viktorie Adrian Guľa.

"Bohemka má kvalitní a pracovitý tým. Nevzdává se za žádného stavu. Bude potřebné, abychom celých 90 minut šli na maximum,“ pokračoval před duelem trenér Plzně. Klíč k úspěchu vidí hlavně v produktivitě své ofenzívy, neboť Plzeň moc gólů nestřílí. „Pracujeme na tom permanentně. Zaměřujeme se na jistotu, klid ve finální fázi, pohodu a kvalitu hráče," nechal se slyšet šéf Ondráška, Buchy, Beauguela, Ba Louy apod.

"Věříme, že to přinese efekt. Chceme být produktivnější nejen díky herním věcem, ale i při standardkách a tak dále. Proto je pro nás podstatné, abychom zažívali progres nejen herní, ale i výsledkový,“ cituje slovenského trenéra klubový web. 

zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.