Štika ligy proplula na medialové pozice. Svědík však euforii krotí: Poháry jsou pořád ještě daleko

Štika ligy proplula na medialové pozice. Svědík však euforii krotí: Poháry jsou pořád ještě daleko
OBSAHUJE VIDEO

V Příbrami hrálo proti Slovácku vyloučení i velmi dobrá jarní forma domácích. Hosté ovšem Příbram deklasovali 1:4 a prokličkovali na bronzovou příčku aktuální ligové tabulky!

Martin Svědík se Slováckem v ústraní píše klubové dějiny a začíná atakovat medailové príčky. „Poháry jsou ale pořád ještě daleko.“ snaží se krotit euforii i mediální tlak, na který si bude muset s nečekanou štikou ligy nově zvykat. 

"Máme výhodu, že na nás není žádný tlak, ovšem hraje se teprve dvacáté kolo. O pohárech bychom se mohli bavit pořád dokola.“ uvědomuje si jistou výhodu. Pátá výhra ze šesti jarních matchů se přitom nerodila vůbec lehce.

V Příbrami  musel jeho tým hrát pětasedmdesát minut o deseti bez vyloučeného Jana Navrátila. „Začátek nám nevyšel podle představ, ale obrátili jsme to prvním gólem. Nepoznamenalo nás ani vyloučení, hráči dál pracovali organizovaně a zaslouženě jsme zvítězili. Musím je pochválit za práci v defenzivě i v ofenzivě. Ani v deseti jsme se nebáli jít nahoru.“ pochvaloval si charakter největšího překvapení letošního ligového ročníku.

Dočká se Slovácko historického úspěchu? Tým v jehož barvách hrají veteráni Petržela, Kadlec a jehož svými trefami táhne Kliment k tomu má aktuálně velmi blízko.

Zdroj: Deník Sport