Není automatické, že Beauguel bude hrát i příště. Kobra je dříč, bude se o místo bít...

Není automatické, že Beauguel bude hrát i příště. Kobra je dříč, bude se o místo bít...

Český reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek (32) se vracel do zdejšího prostředí s poměrně velkým očekáváním, neboť mu to pálilo jak ve Wisle Krakow, tak v Dallasu.

To, zda se mu ho podařilo naplnit, je sporné, protože vstřelil čtyři branky, což není žádná tragédie, nicméně očekávání fanoušků možná bylo ještě o něco větší...

Jeho Viktoria sehrála k tomuto datu ve Fortuna:lize 20 duelů a bývalý forvard norského Tromsa zasáhl do sedmnácti z nich, s tím, že mezi jedenácti vyvolenými figuroval "jen" dvanáctkrát.

Mnozí sice namítnou, že dorazil do Doosan arény až po startu ročníku a všechno tedy logicky odehrát nemohl, nicméně v posledním střetu s Bohemians 1905 začal na lavičce znovu a na plochu se dostal až po pětasedmdesáti minutách hry, když nahradil o čtyři roky staršího konkurenta Jeana-Davida Beauguela, jenž je se sedmi trefami ze šesti pobytů v základu nejlepším střelcem soupisky.

Jak vidí Ondráškovu pozici pětačtyřicetiletý odborník Adrián Guľa? "Útočník je na hřišti od toho, aby dával góly. Beauguel to vzal sebe, penaltu proměnil. V útoku máme vysoce konkurenční prostředí, podstatná je pro nás stabilita hrotové pozici. Výborně se ukazuje Matějka, který dal důležitý gól v Mladé Boleslavi. Je potěšitelné, že teď dal branku Beauguel. Ale není automatické, že bude hrát příště. Kobra je dříč, bude se o místo bít," upozornil bývalý kouč Žiliny či slovenské jednadvacítky, který už operuje na západě Čech více než rok.

27. února se Plzeň představí na hřišti Zbrojovky. Kdo půjde do akce od první minuty tentokrát?

Slovácko do Evropy? Svědíkova armáda jede nad plán, týden pravdy má však před sebou

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.