Fukal: Sparťani si trošku připustili růžové představy, že jim ztenčený náskok Slavie otevírá cestu za titulem

Fukal: Sparťani si trošku připustili růžové představy, že jim ztenčený náskok Slavie otevírá cestu za titulem

Pětačtyřicetiletý exreprezentant Milan Fukal má sice sparťanskou minulost a na Letné se mu podařilo na přelomu milénia vybojovat dva mistrovské tituly, nicméně v právě probíhajícím ročníku 2020/2021 už svému bývalému klubu nevěří.

A to i přesto, že Tomáš Rosický sáhl k výměně trenéra a Václava Kotala vystřídal Pavel Vrba, jenž bude o čtvrtý tříbodový zisk za sebou usilovat již za pár dní proti předposlední Příbrami.

"Slyšel jsem názory, že až Sparta pod trenérem Vrbou třikrát vyhraje, budou ho mít okamžitě rádi, jeho plzeňská minulost bude rázem zapomenuta. To asi bude, ale ve Spartě musí prokazovat své odborné kvality a hlavně mít výsledky dlouhodobě. Tři zápasy jsou pořád málo, i když teď ve Zlíně už to nebyly nervy, ale jasná dominance," pochválil slavné "S" někdejší stoper Hamburku či Borussie M'gladbach, jehož názor nabídl portál aktualne.cz.

Nynější sparťanská ztráta na titul činí 8 bodů, což je oproti startu jarní části, kdy to bylo 12, docela pozitivní. Tím spíš, že se pořád ještě odehraje 14 kol. Ve Vršovicích sídlící sešívaní si však podle jeho mínění už titulový hattrick sebrat nenechají...

"Mluvím se sparťany a připadá mi, že si trošku připustili růžové představy, že jim ztenčený náskok Slavie na osm bodů otevírá cestu za titulem. Tak optimisticky to vůbec nevidím. Pokud Slavia nic nepodcení, nemůže ji nikdo dohonit. Že se nevyhraje, remizuje, to se může stát, ale má kvalitu na to, aby kohokoli porazila a titul v pohodě obhájila. Nevidím mužstvo, které by ji vysloveně dokázalo přehrát. Zní to jako otřepané klišé, ale porazit se může jen sama. Je to jenom na nich," ozřejmil na stránkách aktualne.cz bronzový medailista z Konfederačního poháru FIFA.

Slovácko do Evropy? Svědíkova armáda jede nad plán, týden pravdy má však před sebou

Zdroj: aktualne.cz