Třineckého šéfa překvapilo, že Baník nechtěl hrát na svém hřišti: Tam to má načtené, tam je jeho hrad

Třineckého šéfa překvapilo, že Baník nechtěl hrát na svém hřišti: Tam to má načtené, tam je jeho hrad

Třikrát odložený duel třetího kola MOL Cupu mezi Baníkem a Třincem se definitivně odehraje poslední únorové úterý od 14:00. Nikoliv však na Městském stadionu v Ostravě, nýbrž v tréninkovém areálu Vista a to na přírodní trávě.

Aktuálně devátý tým Fortuna:ligy bude velkým favoritem, i když jeho hlavní kouč Luboš Kozel nebude moci použít marodící pětici Dyjan Carlos de Azevedo, Jiří Fleišman, Nemanja Kuzmanovič, Ondřej Kukučka a Viktor Budinský.

Trenér Třince František Straka, jehož svěřencům se generálka na soutěžní boje vůbec nevydařila, neboť podlehli Prostějovu vysoko 1:5, už se na střet neskutečně těší. "Hlavně pro kluky je to obrovská challenge. Šance se ukázat. Proti Baníku se nehraje každý den, takže kluci mají obrovskou motivaci. Určitě se popereme o dobrý výsledek, i když víme, že Baník je veliký favorit. Absolutně respektujeme sílu a kvalitu Baníku, ovšem budeme chtít prodat svoji kůži hodně draho," upozornil v interview pro isport.blesk.cz šéf jedenáctého týmu druholigové tabulky.

V nejvyšší soutěže Baník až tak přesvědčivý není. I "Franz" tak moc dobře ví, že na Bazalech mají ke spokojenosti daleko. "Výsledky Baníku vnímám. Jsem v regionu už nějaký čas a Baník je tady kultovní záležitost pro všechny. Podobně jako Sparta v Praze, tyhle mančafty se ohledně sledovanosti dají srovnat. Samozřejmě vím, jaká je momentálně situace a vím, že Baník má ambice na to, aby hrál evropské poháry. Musí se s tím popasovat, to je jasný. To ale neznamená, že my bychom si měli nějakým způsobem myslet, že pojedeme na Baník a budeme tam hrát super fotbal. To je otázka respektu. Nechává mě to v klidu a kluky taky, už jsme na tohle téma mluvili. Dá se říct, že to je nejjednodušší cesta do pohárů. Tím pádem by měl být pro Baník absolutní priorita. V lize to zatím nevypadá, jak si představuje, o to víc budou baníkovci zatvrzelí a napumpovaní, aby šli dál. Ale jak jsem říkal. Doufám, že ukážeme i naši sílu," burcoval třineckou kabinu Sportem citovaný dvaašedesátiletý odborník, který nebude moci použít hostující tandem z Ostravy Ciencialu a Tijaniho, leč Matyáš Buneš z Bohemians bude připraven.

To, že se bude hrát jen na tréninkové ploše, by mohlo být pro papírového outsidera mírnou výhodou. "Byl jsem celkem překvapený, že Baník nechtěl hrát na svém hřišti. Tam to má načtené, tam je jeho hrad. Dost mě to překvapilo. Asi je to i otázka toho, v jaké je hřiště kondici. Mají před sebou důležitý zápas s Teplicemi, nechtějí si hřiště asi rozbít. Což chápu, když jsem viděl hřiště, na jakých se teď hraje. Je to určitá výhoda pro nás. Přece jenom, z hráčské kariéry si pamatuji, že když jsme nehráli na svém stadionu, bylo to malinko jinačí," doplnil na stránkách Sportu trenér, který operuje v Třinci od září loňského roku.

Vítěze úterního klání čeká v dalším kole Sparta. To by bylo pro trenérského světoběžníka mimořádně pikantní. "Ježišmarjá! Volali mi kluci z Prahy: Franci, víš o tom, že když postoupíte přes Baník, půjdete na Spartu? Já jim říkám: Heleďtese, vy jste se normálně zbláznili! Zůstaňme stát na zemi, bože můj. Nejdřív je třeba porazit takový mančaft, jako je Baník. Je jasné, že to vnímám, ale nejdřív musíme udělat první krok. Já jsem spíš ten, co stojí pevně na zemi. Přeju si, abychom uhráli dobré utkání, dobrý výsledek a byli všichni spokojení," uzavřel na portálu iSport.cz dvojnásobný vítěz tuzemského poháru s Teplicemi i se Spartou.

Straka: Když bude mít Vrba na Letné výsledky a půjde dál touto cestou, tak i ultras nakonec půjdou s ním

Zdroj: Deník Sport