V Karabcovi roste obrovský talent nejen pro Spartu, ale celý český fotbal, tvrdí Ščasný

V Karabcovi roste obrovský talent nejen pro Spartu, ale celý český fotbal, tvrdí Ščasný

Sedmnáctiletý ofenzivně laděný středopolař Adam Karabec zažívá na Letné průlomovou sezonu. Ohledně herního vytížení už totiž vítěz domácího poháru z loňského roku překonal předchozí sezonu.

Zatímco v uplynulém ligovém ročníku 2019/2020 naskočil do deseti ligových klání a na trávnících strávil 326 minut čistého času s bilancí jednoho přesného zásahu, v právě probíhajícím soutěžním období 2020/2021 už je na jedenácti vystoupeních a 387 odehraných minutách (a to nepočítáme start v MOL Cupu a pět zápasů v rámci Evropské ligy), s tím, že svou bilanci pod Pavlem Vrbou ještě nepochybně rozšíří.

To, že v něm má letenské "S" obří příslib do budoucna a budoucího nástupce o patnáct let staršího kapitána Bořka Dočkala, moc dobře ví také bývalý sparťanský trenér i funkcionář Zdeněk Ščasný...

"Ve Zlíně jsem byl zvědav hlavně na mladého Adama Karabce, jenž nastoupil na místě Dočkala. Bořka stále považuji za velice důležitého hráče pro mužstvo, které je dobře poskládané i připravené. Jeho role je zásadní, hlavně v těžkých zápasech. Karabec ale odvedl výborný výkon, dal krásný gól, a ještě jeden mohl přidat. Roste v něm, podobně jako v Adamu Hložkovi, obrovský talent nejen pro Spartu, ale celý český fotbal," upozornil na stránkách sport.cz někdejší stratég Panathinaikosu Atény.

O svých kvalitách však bude muset přesvědčovat opakovaně a mělo by se to projevit i na číslech, které má o něco starší Adam Hložek, jenž by se měl mimochodem vrátit do hry velice brzy, znatelně lepší.

"Karabec to bude muset ještě hodněkrát dokazovat. Zatímco Hložek byl výrazný a výkonnostně stabilní prakticky od prvního zápasu, Karabec měl přece jen utkání, v nichž nebyl moc vidět. Pravdou ale je, že dostal mnohem menší porci minut. To ovšem nic nemění na tom, že v sobě má ohromný potenciál, a i proto jsem zvědav na jeho účinkování v dalších zápasech, které ho čekají," doplnil na sport.cz třiašedesátiletý Ščasný.

Celkově dvaadvacátý ligový start podle všeho čeká Karabce, jenž ještě na nejvyšší úrovni nikdy neviděl ani žlutou kartu, v nejbližším domácím utkání proti předposlední Příbrami.

Fukal: Sparťani si trošku připustili růžové představy, že jim ztenčený náskok Slavie otevírá cestu za titulem

Zdroj: sport.cz