Provod: Éra Slavie je neuvěřitelná. Je fantastické, mezi jaké týmy na evropské scéně se dostala

Provod: Éra Slavie je neuvěřitelná. Je fantastické, mezi jaké týmy na evropské scéně se dostala

Západočeský rodák Lukáš Provod (24) sice působí v nejvyšší soutěži teprve od sezony 2019/2020, ale během pětačtyřiceti prvoligových klání si udělal takové jméno, že už se mu podařilo proniknout i do národního mužstva. 

Tento týden jsou před jeho týmem, který z posledních čtyř duelů třikrát remizoval hned dvě výzvy - jednak Slovácko a jednak Leicester, na jehož King Power Stadium se sešívané "S" představí ve čtvrtek 25. února od 21:00.

Po úvodním měření sil v Edenu (0:O) reagoval anglický tisk na úřadující české mistry kladně. "Něco málo jsem zaznamenal. Určitě se četlo hezky, když nás pochválil i trenér hostů. Myslím, že Slavia si v Evropě už vydobyla velké jméno. Je vidět, že soupeři se na nás detailně připravují. Dřív to bylo na většinou ve stylu: Jo, jedem do Prahy, hrajeme se Slavií. Teď už soupeři tvrdí, že se připravují na křídla, na naši útočnou fázi. I takové kluby, jako je Leicester. Ne, že by se nás bály, ale musejí se na nás dobře připravit," těší Provoda, jehož vyzpovídal Gól.

Jaké bylo čelit týmu, který nyní patří k absolutní ostrovní špičce a má stejný bodový zisk jako druhý Manchester United, s tím, že zaměstnavatelé Kloppa, Tuchela, Artety či Mourinha jsou až za ním? "Musím říct, že Leicester byl v přechodu do útoku snad ještě rychlejší, než jsme si ze záběrů v rámci taktické přípravy mysleli. Hráči Leicesteru jsou velice nevyzpytatelní. Berou si balon i v okamžiku, kdy jsou pod velkým tlakem. Věděli jsme, že je potřeba bránit je neustále hodně těsně a nedovolit jim hrát silnější nohou. Jakmile totiž dostanou prostor, i pod tlakem jsou schopní vykouzlit přihrávku na Vardyho či některého z dalších útočníků. Jakkoliv byl zápas těžký, všechny souboje jsme si užívali. Protože šlo o top hráče z top soutěže. Jde o skvělé porovnání pro každého z nás," přiznal na gol.cz dobře hodnocený kolega Stanciua, Ševčíka, Masopusta a spol.

Slavia by se na ostrovech potřebovala odpíchnout zejména od druhého dějství v Praze, v rámci něhož Lišky zatlačila. "Výkon z druhé půle, zejména její první části, nám vlil krev do žil směrem k odvetě. Byli jsme vážně nebezpeční. Drželi jsme balon, Leicester také tolik nenapadal. Jen jsme měli ještě líp řešit situace v poslední třetině hřiště. Pokud zvládneme v odvetě stejně dobře defenzívu, určitě můžeme postoupit. Věřím, že se střelecky prosadíme. do čtvrteční odvety můžeme jít sebevědomě," burcoval sešívanou kabinu čtyřnásobný reprezentant Česka, jehož vyjádření nabídl Gól.

A jak se těší na odvetu, už si v hlavě rýsuje scénář, jak by se mohlo druhé utkání vyvíjet? "Koukal jsem, když hrála před dvěma lety Slavia čtvrtfinále Evropské ligy na Chelsea. Favorita potrápila. Pamatuju si góly Ševčíka i děkovačku po zápase. Éra Slavie je celkově neuvěřitelná. Je fantastické, mezi jaké týmy na evropské scéně se dostala, s jakou pravidelností hraje poháry. A s jakými výsledky. Například, jak se prezentovala proti Barceloně. Není vlastně normální, že do Edenu jezdí takoví giganti. Takové zápasy jsou pro nás svátek, za odměnu. Těšíme se strašně, Leicester je top tým z Premeier League, jeden z nejlepších evropských klubů. Nemáme souboj špatně rozehraný. Můžeme tam jít s hlavou nahoře, odvetu si užít. A ukázat, že jsme schopni potrápit i Leicester. Kdo ví, co stane. Těšíme se na hezký stadion, na hezkou trávu," zakončil v rámci interview pro magazín Gôl bývalý hráč Plzně, Sokolova či Dynama, jehož mrzí, že v hledišti nebudou diváci, protože by byl výsledný zážitek ještě umocněný.

Premier League jako návod pro Fortuna ligu? V Anglii do hledišť budou smět tisíce diváků

Zdroj: gol.cz