Stronati už má houpačky dost a volá po poctivosti: Takhle za Baník a za Ostravu hrát nemůžeme

Stronati už má houpačky dost a volá po poctivosti: Takhle za Baník a za Ostravu hrát nemůžeme

Z posledních osmi ligových soubojů si připsal Baník plný bodový zisk pouze ve dvou případech, když dokázal položit na lopatky Liberec i Jablonec a to je na velmi ambiciózní značku z ostravských Bazalů, která chce útočit na evropské poháry málo.

A byť se soubor Luboše Kozla proti Pardubicím v Ďolíčku dokázal po dlouhých 431 minutách konečně prosadit i ze hry, ani to k bodům nevedlo a Fillo, Zajíc, Tetour a spol. mají v nadcházejících domácích soubojích s Třincem a Teplicemi co napravovat...

"Naše výkony jsou pořád jako na houpačce. Takhle za Baník, za Ostravu hrát nemůžeme," zlobil se šestadvacetiletý stoper Patrizio Stronati, jehož slova publikoval portál idnes.cz.

Devátá příčka v tabulce je sice notně za očekáváním, nicméně pátý Slovan Liberec je Baníku vzdálen jen čtyři body, což je hratelné. "Musíme zlepšit přístup k zápasům, každý z nich odehrát poctivě. Jinak nemůžeme nikdy uspět," přidal na idnes.cz někdejší zadák Austrie Vídeň či Mladé Boleslavi, podle nějž musí ostravský celek jít do bránění standardních situací s ještě větším odhodláním.

A růžová není ani ofenzivní činnost. Vstřelit ve dvaceti utkáních 25 branek není žádná velká hitparáda a oproti vedoucí Slavii a jejím 58 gólům je to vážně rozdíl. "Jen dvě střely na branku s Pardubicemi, to je slabé. Musíme se více tlačit dopředu, do zakončení. Na branku musí jít více střel, protože balon se může odrazit a z toho všeho pak máme více možností dát gól.“ uzavřel na idnes.cz defenzivní pilíř Baníku, který se bude chtít chytit již v úterním MOL Cupu proti výše zmíněnému druholigovému soupeři.

Třineckého šéfa překvapilo, že Baník nechtěl hrát na svém hřišti: Tam to má načtené, tam je jeho hrad

Zdroj: idnes.cz