Křetínský se trefil do černého. Přivést Vrbu je jeho nejlepší rozhodnutí, co je ve Spartě, hlásí Luhový

Křetínský se trefil do černého. Přivést Vrbu je jeho nejlepší rozhodnutí, co je ve Spartě, hlásí Luhový

Milan Luhový (58) sice v minulosti Pavla Vrbu (57) nejednou kritizoval, ale nedávný sparťanský krok v podobě jeho angažování jednoznačně kvituje. Ocenil za to i majitele letenského "S" Daniela Křetínského.

Ten podle něj udělal nejlepší věc od roku 2004, kdy do nejslavnější tuzemské značky vstoupil. "Myslím, že Křetínský trefil do černého. To je jeho nejlepší rozhodnutí, co je ve Spartě. Tímhle udělali velký krok, že se bude posunovat fotbalově i výsledkově. Mladí hráči z toho mohou těžit, Vrba umí ohodnotit jejich kvalitu. Není hloupý, aby nevyužil kvalit Hložka a Karabce. Půjdou nahoru. Bude fotbalovější. Až se uzdraví Hložek, za půl roku z něj může být fotbalista na velké úrovni," předpověděl bývalý reprezentant Československa, jenž v minulosti střílel góly za Slovan Bratislava, Duklu, Gijón, Saint-Étienne, PAOK Soluň i Sint-Truidense.

Fotbal, který razí někdejší kouč národního mužstva s minulostí Anži či Ludogorci by měl dvanáctinásobnému šampionovi české scény sedět. "Dokáže jej vysvětlit hráčům, kteří ho rychle pochopí. Ve Spartě nehrozí, že by se to sportovně zhroutilo. Pro každého hráče umí najít správnou pozici, která je nejlepší pro celý tým. Někdy jsou ti hráči dobří, ale nehrají na správné pozici. Stačí, aby udělal trochu změnu, aby to v systému roztáhl do šířky," přidal na serveru ceskatelevize.cz trojnásobný vítěz Československého poháru z let 1982, 1985 a 1990.

Glosa Honzy Rajnocha: Z Vrby už je zase vlídný chlap, to o Páníka mám strach. A proč si přeji, aby Slavia dopadla jako my v Palermu?

Jako příklad použil i Viktorii, která pod jeho vedením zažila nejúspěšnější etapu. "Plzeň za Vrby dominovala tím, že byli roztažení. Horváth měl 100 kilo a pomalu nemohl chodit, ale dokázal ho využít, kdy ho Vrba dal do pozice, kdy to tam nakopl levačkou a přenesl na 40 metrů. Vrba je hodně všímavý," ocenil rodáka z Přerova Luhový, jehož názor zazněl v České televizi.

A co titul ještě v sezoně 2020/2021? Nynější ztráta na Slavii je pořád 8 bodů, což není málo. "Slavia hraje dobrý fotbal, ale Sparta náskok určitě trochu stáhne, protože Slavia má těžký zápas v Anglii, může se stát, že ztratí na Slovácku, ale nemyslím si, že by do konce sezony vybouchli nějakým závažným způsobem, kde by nahráli Spartě, aby je dotáhla. Sparta je dostane pod tlak. Bude to do konce ještě zajímavý. To, že na Spartě angažovali Vrbu, byl dobrý krok. Ale nevěřím tomu, že by Sparta předskočila Slavii," zakončil na portálu ceskatelevize.cz rodák z Ružomberoku.

Boj agentů! Kisel lákal Kuchtu na zahraniční angažmá, už ho řeší FAČR! „Nepřípustné,“ říká Paska

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.