Baník má v poháru volnou cestu na Letnou. Těžký los, navíc ani nevíme, kdy budeme hrát, posteskl si Kozel

Baník má v poháru volnou cestu na Letnou. Těžký los, navíc ani nevíme, kdy budeme hrát, posteskl si Kozel
OBSAHUJE OHLASY

Ostrava v dohrávce 3. kola domácího poháru MOL Cupu porazila druholigový Třinec 2:0 a v osmifinále poměří síly s pražskou Spartou. O volné cestě na Letné rozhodl dvěma góly po změně stran obránce Jakub Pokorný.

Jánoš dvakrát nacentroval míč do vápna a Pokorný hlavou uklízel do brány. „Jsem rád, že nám standardky vyšly, protože v poslední době nám moc nešly. A když už jsme je dobře kopli, tak nám před brankou chyběl důraz. Přitom máme hráče, kteří jsou schopni standardky zakončovat a dávat z nich góly,“ řekl po utkání trenér Baníku Luboš Kozel, jehož slova citoval web idnes.cz.

„Říkal jsem klukům, že čím déle budeme hrát s nulou, tím víc bude Baník nervóznější a o to více mě mrzí ty dvě standardky. Navíc jsme na ně byli připraveni,“ nechal se slyšet také trenér druholigového Třince František Straka. „Dokázali jsme Baník celkem neutralizovat a po jeho velké šanci v prvním poločase jsme měli utkání dobře našlápnuté. Měli jsme určité závary. Kdyby prošly nějaké střely, mohlo to být ještě zajímavé, ale klukům nemohu nic vytknout. Vždyť jsme byli poprvé na trávě,“ doplnil zkušený trenér.

V osmifinále Baník čeká boj na Letné se Spartou. „Je to těžký los. Navíc ani ještě nevíme, kdy budeme hrát. Pokud by to bylo hned příští týden, budeme mít hrozně náročný program. Na starších hráčích vidíme, že už toho mají hodně, proto je sužují i zdravotní problémy. Nesmíme je zabít, zátěž se musí rozložit mezi všechny kluky,“ upozornil ostravský trenér.

Stronati už má houpačky dost a volá po poctivosti: Takhle za Baník a za Ostravu hrát nemůžeme

Zdroj: idnes.cz