Benítez ukončil neúspěšnou asijskou misi a říká: Chci práci ve špičkovém evropském klubu

Benítez ukončil neúspěšnou asijskou misi a říká: Chci práci ve špičkovém evropském klubu

Globálně známý španělský odborník Rafael Benítez, jenž už se pohybuje v trenérském světě více než čtvrtstoletí, připouští, že momentálně hledá práci na Starém kontinentu.

Vítěz Ligy mistrů z roku 2005 s Liverpoolem a dvojnásobný vítěz Evropské ligy v jedné osobě se vrátil zpět do Evropy poté, co ukončil spolupráci s čínským klubem Dalian Pro, v němž vládl od léta 2019 do ledna 2021, patřil mezi deset nejlépe placených kormidelníků planety, ale žádných velkých výsledků v něm nedosáhl.

Na vlnách rozhlasové stanice Onda Cero pronesl následující: "V posledních týdnech mi přistálo na stůl opravdu hodně nabídek, od Jižní Ameriky až po Spojené arabské emiráty. To však není to, co mě teď zajímá," přiznal majitel dvou španělských titulů, který dříve vyhrál také Championship, FA Cup, Coppa Italia nebo Community Shield.

"Chci zůstat v Evropě a rád bych nějakou výzvu v podobě konkurenceschopného týmu na nejvyšší úrovni," přidal bývalý kouč Newcastlu United, Realu, Neapole, Chelsea, Interu či Valencie.

Jeho čerstvá slova si lze vyložit tak, že by rád angažmá v mužstvu, které pravidelně bojuje o titul a operuje v Lize mistrů.

V posledních dnech byl šedesátiletý stratég, jenž začínal uprostřed devadesátých let minulého století  v Realu Valladolid, spojován například i s francouzským obrem Olympiquem Marseille, který má pořád více primátů než Paris Saint-Germain nebo Lyon.

Tři místa Rudých ďáblů a stejný počet řešení, aby je v další sezóně tak netlačila pata

Zdroj: TribalFootball