Kompletní rekonstrukce Julisky neproběhne minimálně do roku 2027. A co rvačka o postup ještě letos?

Kompletní rekonstrukce Julisky neproběhne minimálně do roku 2027. A co rvačka o postup ještě letos?

Výkonný ředitel druholigové Dukly David Šrámek se vyjádřil k rekonstrukci dejvické Julisky, jež hned tak neproběhne. Protože stadion nepatří klubu, na vše musí mít povolení armády, což znamená, že na všechny investice, které přesáhnou sumu 5 tisíc, se musí vypsat tendr, čímž se vše časově komplikuje a situace se nemohou řešit hned.

"Kompletní rekonstrukce bohužel neproběhne asi ani v příští pětiletce, která začíná rokem 2022 a bude končit rokem 2027. Což mě velice mrzí. V minulosti tu nedošlo k oslovení Agentury pro hospodaření s nemovitým majetkem státu. Funguje to tak, že Armádní sportovní centrum jako uživatel stadionu musí dát podnět, a to v minulosti neproběhlo. Já pevně věřím, že aspoň v příští pětiletce tohoto docílíme a že by následně ta větší rekonstrukce proběhla. Zároveň se snažíme dělat aspoň malé kroky a udržovat stadion v běhu, protože všichni věříme, že se dostaneme zpátky do první ligy, takže bychom byli rádi, aby prostředí bylo lize adekvátní," přednesl devětadvacetiletý funkcionář v rámci interview pro portál seznamzpravy.cz.

Už pár let se taky píše o možném prodeji, případně vstupu zásadního partnera, ale zatím se nic takového nestalo. "Pan Paukner (majitel, pozn. aut.) by určitě uvítal nového sponzora, který by mu pomohl s financováním Dukly. Zároveň musím říct, že panu majiteli dělá velkou radost mládežnická akademie, která je na Dukle na vysoké úrovni a drží si tuto nálepku po x let. A myslím si, že v tuto chvíli, zhruba 10 let po návratu mládeže pod hlavičku klubu, začíná sklízet ovoce. A odchovanci, kteří už prošli větší částí té akademie, jsou teď zhodnocováni. Takže já si myslím, že je teď důležité vydržet a nedělat nějaké přešlapy v podobě špatně financovaných přestupů," pokračoval na webu seznamzpravy.cz představitel aktuálně osmého celku druholigové tabulky.

Boj agentů! Kisel lákal Kuchtu na zahraniční angažmá, už ho řeší FAČR! „Nepřípustné,“ říká Paska

Se zmíněnou mládeži se ještě na Praze 6 nadřou. Tréninkové centrum, jehož realizace by vyšla v řádech desítek milionů korun, totiž chybí. "Je to velký problém. My pořád říkáme, že tak kočujeme po té Praze, protože těch ploch spíš ubývá. Jsou tady velké developerské projekty a moc se nemyslí na to, kde by si měly ty děti hrát, kde by se měly rozvíjet. Málo myslíme na sportovní budoucnost našich dětí a mrzí mne, že v tom je malá podpora od státu. Spíš mi přijde, že ubývá. Krátí se dotace. Ten problém tady je a my se snažíme dlouhodobě najít nějaké řešení. Ale tréninkové centrum je obrovský projekt, který potřebuje hodně peněz a hodně úsilí. My to úsilí určitě vytváříme, ale věřím tomu, že do budoucna se nám to povede, protože to by takový klub, jako je Dukla, obrovsky zvedlo," přiznal zástupce mužstva, které před pár dny rozstřílelo 5:1 béčko Slavie.

Šrámek má nyní před sebou dva hlavní cíle. "Za prvé sehnat nové sponzory, tedy další peníze pro klub. A za druhé dotáhnout na Julisku i lidi, fanoušky. A vymyslet nějaké zábavné programy, jak je udržet. My v tuto chvíli pracujeme na několika projektech, které směřujeme k létu, kdy doufám, že se tribuny pro fanoušky zase znovu otevřou. Na to chceme být připravení. Chceme dělat programy pro děti, které by je zabavily s rodiči. Chtěli bychom v tom být velice kreativní. Snažíme se jít trendy cestou směrem k sociálním sítím. Takže těch projektů je tady opravdu hodně. Teď jsme před podpisem smlouvy s nadnárodní společností, která by měla o něco více profesionalizovat tyto předzápasové programy. Takže je to určitě jeden z hlavních cílů, jak oslovit fanoušky, jak být kreativní směrem k nim a jak je na Julisce udržet, motivovat je, aby chodili na každý zápas a kupovali si každou sezonu novou permanentku," vyšlo na seznamzpravy.cz.

A co druhá polovina jara sezony 2020/2021? Chlumecký, Souček, Doumbia, Hodek a spol. jsou sice až osmí, ale na první Hradec Králové ztrácí jen osm bodů, což by úplná sci-fi být nemusela. Pakliže by se tedy odvetná část ročníku povedla. "Mnohé se bude odvíjet od toho, jak skončíme v tabulce na konci jara. Bude velký rozdíl, jestli skončíme druzí, nebo šestí. Já vím, že trenér má v tuto chvíli plnou podporu, má klid na práci, i celý jeho realizační tým. A já pevně věřím, že to, co jsme teď odpracovali v přestupovém období a co hráči odtrénovali v zimní přestávce, se projeví v jarní části. A že budeme atakovat ty nejvyšší příčky a budeme se o ten postup rvát. Pevně věřím, že teď na jaře do toho plně šlápneme," zakončil v rozhovoru pro seznamzpravy.cz bafuňář reprezentující jedenáctinásobného mistra Československa.

Stává se po 10 letech z Plzně zase provinční klub? Ředitel Šádek je za dva miliony spolumajitelem Viktorky

Zdroj: seznamzpravy.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.