Velký návrat Sarriho? Nabídku Marseille odmítl, vrátit se může na novou adresu. Nového kouče už má i OM

Velký návrat Sarriho? Nabídku Marseille odmítl, vrátit se může na novou adresu. Nového kouče už má i OM

Podivná trenérská výměna u týmu Olympique Marseille je u konce, tým přebírá renomovaný trenér Jorge Sampaoli. To bylo poté, co nabídku OM odmítl Ital Maurizio Sarri. Bez angažmá by ale nemusel být příliš dlouho.

Sarri ještě před deseti lety trénoval průměrné italské celky z nižších soutěží, velký průlom ale nastal v Empoli a poté v Neapoli. Zde zažil tři úspěšné sezóny a rok koučoval Chelsea. Další rok poté strávil na lavičce slavného Juventusu. Angažmá pod Alpami mu ale příliš nevyšlo a po roce zde skončil. Od loňského léta je bez angažmá.

Objevovaly se spekulace, že by se mohl vrátit do Chelsea, v úvahu prý v jednu dobu připadalo i jeho působení v Borussii Dortmund. Nejblíže měl však Sarri právě do Marseille, které trenérovi poslalo oficiální nabídku, tu ale kouč pověstný svým nadšením pro kouření odmítl. Možná ale proto, že tuší, že přijde lepší možnost.

Podle všeho totiž připadá v úvahu jeho návrat do Neapole. Tam jej po odchodu do Chelsea nahradil Carlo Ancelotti, po něm tým převzal Gennaro Gattuso. Jenže týmu se pod jeho vedením letos tolik nedaří a je možné, že legendární záložník AC Milán o trenérské místo na jihu Itálie brzy přijde. A favoritem na jeho post by pak měl být právě Sarri.

zdroj: football-italia

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.