Náš současný mladý a perspektivní tým má na to, aby klidně vyhrál všech 14 jarních zápasů, tvrdí ředitel Jihlavy

Náš současný mladý a perspektivní tým má na to, aby klidně vyhrál všech 14 jarních zápasů, tvrdí ředitel Jihlavy

Když nebudeme počítat tři tréninkové modelové duely, Jihlava v zimní přestávce sehrála šest přípravných utkání s bilancí dvou výher, dvou remíz a dvou proher, to vše při skóre 10:9. Nejlepším střelcem přípravy pak byl pětigólový Michal Ševčík.

Jaro začíná pro tým Vysočiny již v pátek proti Slavoji Vyšehrad. S jakými ambicemi do něj vstupuje? "Chceme hrát atraktivní fotbal, vždy útočit na vítězství a neustále zlepšovat výkonnost hráčů. Oproti našim letním cílům se tak rozhodně nic nemění. Jsme přesvědčení, že současný velmi mladý a perspektivní tým má na to, aby klidně vyhrál všech 14 nadcházejících jarních zápasů. Na druhou si uvědomujeme, že se nám může stát to stejné jako na podzim, tedy že může přijít i série horších výsledků. Hráče vidím ve všech zápasech i v rámci množství tréninků a věřím, že za uplynulý půlrok udělali další krok kupředu. I proto si myslím, že budeme silnější, než na podzim," pronesl na webu fcvysocina.cz sportovní ředitel a předseda představenstva Lukáš Vaculík.

Protože kádr trenéra Aleše Křečka opustil pouze Tomáš Smejkal a dorazily čtyři posily včetně brankářského navrátilce Luďka Vejmoly, síla mančaftu by měla skutečně gradovat. "Rozhodně to tak také vnímám, zejména tedy v ofenzívě či středové řadě. Stačilo sledovat naši sestavu, kdy začínali Klobása, Ritter, Ševčík a Selnar, přičemž duel s minimálním dopadem na kvalitu dohrávali Arroyo, Peřina, Shudeiwa, Vedral. A to scházeli Patrák a Araujo-Wilson. Konkurence a tlak na místa v sestavě má na vývoj hráčů rozhodně příznivý vliv. Co se týče Vejomly, e to nepochybně kvalitní brankář s ligovými starty, který v Jihlavě před hostováním v Norsku půldruhého roku pravidelně chytal II. ligu. Věříme, že týmu svými zkušenostmi pomůže na hřišti a také, že své spoluhráče nakazí svojí profesionalitou a přístupem k fotbalu. Mnozí mladíci si musí uvědomit, že mají v tomto ohledu stále ještě rezervy. Fotbal už pro ně není koníček, ale normální zaměstnání, kterému je třeba obětovat čas. Není to jen o dvou hodinách tréninku denně, ale i o spoustě práce, která není tolik vidět," upozornil na fcvysocina.cz funkcionář, jehož bylo možno ještě poměrně nedávno zastihnout na hřišti.

Výkonnostní vzestup by se mohl týkat hned několika hráčů. "Naši mladí hráči potvrzují, že mají obrovský potenciál. Jejich výkonnost je však logicky kolísavá, potřebují ji stabilizovat a nalézt cestu k tomu, aby své výkony dokázali opakovat pravidelně. Od začátku zimy vypadá velmi zajímavě Adam Ritter, dobře se jeví Michal Ševčík či Jakub Selnar, kteří prokazují, že jsou schopní branky dávat i připravovat. V tomto jim hodně pomáhá zkušený Standa Klobása, který dokáže poradit, podržet míč nebo si odskočit do volného prostoru," přidal sedmatřicetiletý rodák z Brna.

V závěru pracovního týdne na sebe při ostrém vstupu do jara narazí desátý se čtrnáctým celkem tabulky. Jak moc důležitý start to bude? Pakliže by Jihlava bodovala naplno, dostala by se na průběžnou sedmou pozici. "Nepochybně půjde o důležitý zápas. Má to dva aspekty – jde o první duel po dlouhé zimní pauze a navíc hrajeme v domácím prostředí s týmem, který je na poslední příčce tabulky, tudíž samozřejmě chceme vyhrát. Stejnou touhu bychom ale měli, i kdyby nás v pátek čekal Hradec Králové. Zvlášť, když se nám na podzim nedařilo na našem stadiónu vyhrávat. Chci věřit tomu, že se nám z něj na jaře zase podaří udělat nedobytnou tvrz," zakončil optimisticky naladěný představitel jihlavského fotbalu.

Profifotbal cestu našel. Ale co amatéři? Dohrají se ČFL, MSFL, divize atd.? Berbrovci kolem sebou jen kopou

Zdroj: fcvysocina.cz