Předposlední Táborsko nadále zbrojí. Jeho kádr posílil exžižkovský Gil i nositel slavného dánského jména...

Předposlední Táborsko nadále zbrojí. Jeho kádr posílil exžižkovský Gil i nositel slavného dánského jména...

Jihočeský celek 1. FC Mas Táborsko oznámil pár dní před vypuknutím odvetného části Fotbalové:národní ligy dvě zahraniční posily.

Jednou z nich je pětadvacetiletý dánský útočník Ruben Nielsen, který je mimochodem vnukem trenéra mistrů Evropy z roku 1992 Richarda Møllera Nielsena.

Druhou pak o dva roky starší americký střední záložník s minulostí ve Viktorii Žižkov Luis Miguel Gil.

Ten má zkušenosti z MLS (Real Salt Lake City, Houston Dynamo, Colorado Rapis, Orlando City) a prošel i mexickou nejvyšší soutěží v barvách Querétara.

Jak vše vidí hlavní trenér? "Ruben je útočník, který se pohyboval v amerických univerzitních soutěžích. Za mořem studoval a chtěl se vrátit do Evropy. Nám se líbil tím, že je tahový, přímočarý hráč, má dobrý dotyk s míče. Jeví se nám jako velmi perspektivní hráč," vyprávěl na webu fctaborsko kouč Miloslav Brožek, jehož mužstvo podlehlo v generálce na jaro těsně Viktorii Žižkov.

Druhý zmíněný by se měl adaptovat bez výraznějších problémů. "Luis Gil má na svém kontě starty v profesionální americké soutěži Major League Soccer. Přesunul se do Evropy, kde chtěl hrát první ligu, ale nakonec z toho byla druhá liga za Viktorii Žižkov, kde úspěšně působil. Pokoušel se pak o angažmá ve Finsku, nějakou dobu byl bez fotbalu, ale je to zkušený hráč, který na sobě stále pracuje," doplnil stránkami fctaborsko.cz citovaný šestačtyřicetiletý stratég, který vede Táborsko od předloňského léta.

Jarní soutěžní boje začínají třináctému celku tabulky 7. března. Ve třináctém kole FNL se představí na půdě sedmé Vlašimi.

Karlovarský kapitán před výjezdem do Edenu: Pro některé z nás to může být vrchol našich fotbalových příběhů

Zdroj: fctaborsko.cz