Kimmich chválí nového hvězdného spoluhráče. V jeho věku jsem hrál v dorostu Stuttgartu, předpovídá mu velkou budoucnost

Kimmich chválí nového hvězdného spoluhráče. V jeho věku jsem hrál v dorostu Stuttgartu, předpovídá mu velkou budoucnost

Že je Bayern plný hvězd se dokázalo už loni, kdy parta okolo Lewandowského, Müllera, Neuera, Kimmicha, Gnabryho či Comana dokráčela k treblu, v sestavě Bayernu se ale pohybuje i velmi nadějný mladík Jamal Musiala, jehož jméno se skloňuje v médiích čím dál častěji.

Za Bayern přitom Musiala debutoval až loni, od té doby si ale připsal osmnáct bundesligových startů a vstřelil v nich tři branky. Čerstvě osmnáctiletý mladík se nedávno ale prosadil i v Lize mistrů, kdy se trefil proti Laziu Řím a stal se tak nejmladším Němcem či Angličanem, který kdy dal gól v Lize mistrů.

Musiala se narodil v Německu, s rodinou ale v mládí žil v Anglii. V juniorských reprezentacích oblékal dres Německa i Anglie, nedávno se ale nechal slyšet, že se rozhodl za A tým reprezentovat právě die Mannschaft. Pozvánku do A týmu zatím nedostal, vzhledem k jeho výkonům je to ale zcela jistě jen otázka několika málo měsíců či týdnů. Vzhledem k předkům ale teoreticky mohl hrát i za Nigérii.

Přitom se objevovaly spekualce o tom, že by se Musiala vrátil do Anglie, zájem o něj měly prý oba kluby z Manchesteru a Liverpool, Bayern se ale svého klenotu vzdát nehodlá. Obdivuje už jej i hvězdný záložník Mnichovanů Joshua Kimmich, jenž si spolupráci s mladým parťákem pochvaluje.

"Má v rukávu mnoho triků, je skvělý. Já jsem v jeho věku hrál ještě za dorost Stuttgartu," vzpomíná Kimmich, jenž před Bayernem působil právě ve Stuttgartu a v Lipsku. "Na svůj věk je velmi zkušený. Má ale mnoho sebevědomí, ale zároveň i skromnosti," nepochybuje Kimmich o potenciálu Musialy. 

zdroj: Goal