Slavia těsně porazila Baník, Karviná remizovala s Brnem. Mladá Boleslav rozhodla v nastavení

Kvůli odložení páteční předehrávky mezi Pardubicemi a Slováckem kvůli karanténě hostujícího týmu začalo dvaadvacáté kolo Fortuna ligy v sobotu 14:00 v Příbrami, kde Liberec zvítězil 2:0. Teplice doma porazily Opavu 3:1, Zlín zase remizoval s Bohemians 0:0. Plzeň večer ve šlágru dne porazila Sigmu Olomouc 1:0. Zápas Karviné s Brnem skončil nerozhodným výsledkem 1:1. O druhé výhře v řadě rozhodli Boleslavští až v nastaveném čase a vyloupili Střelecký ostrov. Pražská Slavia večer porazila Baník.

Příbram - Slovan Liberec:
Předposlední Příbram má před sebou náročný program, proti favoritům se jí ale úplně špatně nedaří, nedávno totiž doma remizovala se Slavií 3:3. Po prohře 1:4 se Slováckem a vynechání zápasu se Spartou, který odehraje příští týden kvůil letenské karanténě, doma hostila Liberec, který si před týdnem smlsnul na Pardubicích 4:1.

Favorit ze severních Čech se ale v prvním poločase neprosadil. Po hodině hry bylo ale bezbrankové skóre konečně prolomeno, do příbramské sítě se trefil liberecký Pešek. Jenže o minutu později musel domácí gólman Šiman lovit míč ze sítě podruhé, na Peškovu trefu navázal Sadílek. Liberec tak momentálně vede 2:0 a má blízko k vítězství. Další změnu skóre už ani jeden gólman nepřipustil a Slovan si tak z Příbrami odváží tři body.

Teplice - Opava:
Poslední Opava se v rámci záchranářského souboje jela porvat o cenné body do Teplic, které mají taktéž záchranářské starosti, jejich fanoušci ale mohou spát mnohem klidněji. Duel na teplických Stínadlech začal v 16:00 a skóre se měnilo už na úvod utkání, bezbrankové skóre prolomil už ve třetí minutě Moulis. Podruhé se ale Skláři prosadit nedokázali a před pauzou naopak inkasovali z kopačky Aleše Nešického, do kabin se tak šlo za nerozhodnutého skóre 1:1.

Po přestávce se ale prosadily opět Teplice, za které se trefil Kodad. To ale nebylo vše, definitivní razítko za výhrou Teplic dal zápasu v 82. minutě kapitán Mareš. Opava se navzdory dvougólovému manku snažila snížit a v závěru měla původně kopat penaltu, tu ale nakonec zrušil videorozhodčí. Teplice tak porazily Opavu 3:1.

Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905:
V souběžně hraném utkání ale nabuzený Zlín, kterému se na jaře daří dobře a potvrdil to i v posledním zápase proti Olomouci, přivítal Klokany, kteří se taktéž nenacházejí v nejhorší formě. Bitva týmů, které dělí v tabulce pouze jeden bod, začala na zlínské Letné taktéž v 16:00.

První poločas nabídl několik šancí, žádná střela ovšem v síti neskončila. I ve druhé půli bylo aktivnější Bohemians, největší šanci měl ale paradoxně domácí Zlín. Ten totiž kopal penaltu, domácí Simerský ji ale neproměnil a týmy se proto rozešly za bezbrankového stavu i po devadesáti minutách.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc:
Sobotní šlágr mezi trápící se Plzní, která však v posledních zápasech našla formu, a Sigmou Olomouc začal v sobotu večer. Viktoria po nepovedeném podzimu a vstupu do jara zdá se našla v posledních zápasech formu a proti Sigmě tak nastoupila jako mírný favorit, neboť Olomouc v posledním souboji podlehla Zlínu.

Domácí Viktoria byla v první půli aktivnější a měla více šancí, gól se jí však vstřelit nepodařilo a do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Ten prolomil až v 56. minutě domácí forvard Jean David Beauguel. Na jeho gól Sigma zareagovat nedokázala a Plzeň tak stejně jako před týdnem v Brně zvítězila 1:0 díky brance Beauguela.

Karviná – Brno:
Slezané otevřeli skóre v 11. minutě, když pokus Christiána Herce byl zblokován a odražený míč umístil z úrovně penaltového puntíku do levého dolního rohu branky Rafael Tavares Dos Santos. Vyrovnání přišlo po perfektním centru Ondřeje Pachlopníka do malého vápna a Luděk Pernica pouze nastavil hlavu a usměrnil míč k pravé tyči v 66. minutě.

Dynamo České Budějovice – Mladá Boleslav:
Do zápasu vstoupili aktivněji hosté a už po pár minutách zahrozil Mašek, v pádu hlavou těsně minul. Ovšem v 18. minutě po střele Takácse se v pokutovém území k míči probojoval Mašek a střelou k pravé tyči překonal bezmocného brankáře Drobného.

Dynamu se podařilo vyrovnat v 84. minutě, když byl Patrik Brandner ve správnou chvíli na správném místě a hlavou zblízka dopravil míč do sítě. Svěřenci Karla Jarolíma rozhodli až v nastaveném časem. V 95. minutě se přízemní střelou prosadil Šimek a o dvě minuty později, když brankář Drobný pomáhal v útoku, přidal třetí gól hostů do prázdné brány Douděra.

Slavia Praha - Baník Ostrava:
První velkou zkouškou nového trenéra Baníku Ondřeje Smetany byl souboj na hřišti nejsilnějšího týmu v Česku, mistra v posledních dvou sezónách a osmifinalisty Evropské ligy. Přilehčující okolnost pro Baník může být to, že Slavii příští týden čeká osmifinále Europa League proti čerstvému mistrovi Skotska Glasgow Rangers, i přesto ale trenér Jindřich Trpišovský nasadil velmi silnou sestavu.

A to se potvrdilo už v 8. minutě prvního poločasu, kdy poslal sešívané do vedení krajní hráč Lukáš Masopust. To vše už v době, kdy hrála přesilovku, neboť se už ve třetí minutě nechal vyloučit ostravský Fillo. Po červené kartě a gólu Masopusta zklamal trenéra Smetanu ještě krajní hráč Ndefe, jenž zahrál ve vápně rukou a jeho porušení pravidel poté využil ve formě hrající záložník Stanciu, jenž proměnil penaltu.

Jenže krátce po poločase našel zápas novou zápletku, po standardní situaci si do vlastní sítě srazil míč slavistický stoper Taras Kačaraba a Baník tak byl navzdory červené kartě Filla na dosah remíze. Z Edenu si ale nakonec body nepřivezl, Slavia už dlaší překonání gólmana Koláře nepřipustila a Ostravany porazila 2:1.

Fortuna liga, 22. kolo:

Příbram - Slovan Liberec 0:2 (0:0)

Branky: 61. Pešek, 62. Sadílek
Žluté karty: 46. Nový, 56. Lalkovič – 41. Hoftych (trenér), 36. Sadílek
Domácí:
Šiman – Mezera, Tregler, Kingue, Soldát (87. Pilík), Antwi (67. Cmiljanović) – Nový, Lalkovič, Rezek (67. Januška), Zorvan (67. Vávra) – Voltr, trenér: Horváth
Hosté: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula – Karafiát (68. Rondić), Sadílek, Mara – Pešek (84. Pourzitidis), Mosquera (56. Koscelník) – Rabušic (84. Nečas), trenér: Hoftych
Diváci: 0
Rozhodčí: Petřík – Mokrusch, Hrabovský

Teplice - Opava 3:1 (1:1)

Branky: 3. Moulis, 62. Kodad - 45+1. Nešický
Žluté karty: 44. Kodad, 65. Jukl – 81. Nešický
Domácí:
 Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý – Kodad (78. Macej), Fortelný (60. Žitný), Jukl, Moulis (86. Řezníček), Trubač (78. Mareček) – Mareš (86. Droehnle), trenér: Kučera
Hosté: Fendrich – Březina, Kulhánek, Žídek – Mondek (83. Hrabina), Nešický, Hellebrand (83. Rataj), Schaffartzik, Helešic (34. Kania) – Smola, Čvančara (76. Dedič), trenér: Kováč
Diváci: 0
Rozhodčí: Marek – Kříž, Hock

Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905 0:0 (0:0)

Neproměněná penalta: 79. Simerský (Zlín)
Žluté karty:
 63. Procházka, 69. Čanturišvili – 82. Pulkrab
Domácí:
Dostál – Fantiš (80. Cedidla), Simerský, Buchta, Procházka – Hlinka, Conde, Janetzký (46. Jawo) – Dramé, Poznar, Potočný (64. Čanturišvili), trenér: Páník
Hosté: Le Giang – Dostál, Hůlka, Köstl, Schumacher (71. Bartek) – Novák (7. Vaníček), Květ, Ljovin, Vondra – Pulkrab (85. Hronek), Puškáč (71. Necid), trenér: Klusáček
Diváci: 0
Rozhodčí: Klíma – Blažej, Antoníček

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 56. Beauguel
Žluté karty: 42. Kaša, 84. Limberský, 90. Falta – 24. Poulolo
Domácí: Staněk – Limberský, Brabec, Kaša, Havel – Čermák (58. Šulc), Kalvach, Bucha – Falta, Beauguel (87. Ondrášek), Ba Loua (72. Mihálik), trenér: Guľa
Hosté: Mandous – Zmrzlý, Poulolo (68. Sladký), Hubník, Látal – Hála (76. Zahradníček), Houska (68. Yunis), Daněk, Breite (85. Slaměna), González – Chytil, trenér: Látal
Diváci: 0
Rozhodčí: Berka – Vlček, Kubr

Karviná - Zbrojovka Brno 1:1 (1:0)

Branky: 11. Tavares - 66. Pernica
Žluté karty: 71. Jursa, 87. Mangabeira - 15. Hlavica, 63. Fila
Domácí: Bolek - Jursa, Santos, Šindelář, Bartošák - Smrž (74. Qose), Mangabeira - Mikuš (47. Sinjavskij), Herc (90.+3 Kokovas), Tavares (74. Haša) - Papadopulos (90+3. Janečka), trenér: Jarábek
Hosté: Floder - Šural, Hlavica (46. Dreksa), Pernica - Bariš (64. Přichystal), Sedlák - Štěpanovský (64. Reiter), Pachlopník, Moravec - Růsek, Hladík (46. Fila), trenér: Dostálek
Diváci: 0
Rozhodčí:
Franěk - Horák, Vodrážka

Dynamo České Budějovice - Mladá Boleslav 1:3 (0:1)

Branky: 84. Brandner - 18. Mašek, 90+5. Šimek, 90+8. Douděra
Neproměněná penalta: 63. Čolič (České Budějovice)
Žluté karty: 43. Alvir, 86. Havelka, 90+3. Javorek - 37. Šimek, 84. Skalák
Domácí: Drobný - Čolič, Králik, Talověrov, Skovajsa - Havelka, Javorek - Mészáros (76. Vais), Alvir (76. Ekpai), Mršič – Brandner, trenér: Horejš
Hosté: Diviš (53. Šeda) - Douděra, Šimek, Takács, Preisler - Matějovský (75. Skalák), Dancák - Malinský (87. Fulnek), Mašek (75. Jirásek), Zmrhal - Škoda, trenér: Jarolím
Diváci: 0
Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Dobrovolný

Slavia Praha - Baník Ostrava 2:1 (2:0)

Branky: 8. Masopust, 31. Stanciu (pen.) - 53. Kačaraba (vl.)
Žluté karty: 50. Lingr, 77. Kuchta – 76. Jánoš, 82. Pokorný
Červená karta: 3. Fillo (Baník Ostrava)
Domácí: Kolář – Bah, Deli, Kačaraba, Bořil – Masopust (60. Sima), Stanciu, Provod, Lingr (60. Holeš), Olayinka (73. Oscar) – Kuchta (79. Tecl), trenér: Trpišovský
Hosté: Laštůvka – Juroška (27. Svozil), Stronati, Pokorný, Holzer – Fillo, Jánoš, Tetour, Kaloč (73. Sor), Ndefe – Šašinka (73. de Azevedo), trenér: Smetana