Ústecký Jarolím určil před výjezdem na Julisku jak nového kapitána, tak brankářskou jedničku...

Ústecký Jarolím určil před výjezdem na Julisku jak nového kapitána, tak brankářskou jedničku...

David Jarolím má před sebou soutěžní premiéru v dosud největší trenérské roli dosavadní kariéry. S ústeckou Armou, která ve FNL přezimovala na lichotivé třetí pozici, odpálí jarní boje na dejvické Julisce, kde je doma hůře postavená Dukla.

Co vše mu ukázala zimní příprava? "Během přípravy byl pro nás, nové trenéry, prostor, abychom mohli prověřit jednotlivce. Celkově si myslím, že začátek byl hektický a do Zimní Tipsport ligy jsme vstoupili bez tréninku. Výsledky jsem se proto nezaobíral, měli jsme následně bloky, kdy jsme trénovali, forma se lepšila. Věřím, že jsme dobře připravení," vyprávěl na fkusti.cz mladší syn kouče Mladé Boleslavi Karla Jarolíma.

Co očekává od pondělní druholigové dohrávky? "Dukla je kvalitní soupeř, podle mého názoru herně jeden z nejlepších v soutěži. Bude záležet na nás, kluci informace mají, připravení jsme. Doufám, že budeme hrát aktivně nejen v ofenzivě a nezalézat, sílu máme. To, že se zápas bude vysílat v televizi, musíme hodit z hlavy. Můžeme být rádi, že se utkáme s kvalitním soupeřem na dobrém hřišti a je to pro nás motivační prvek," pokračoval na fkusti.cz jednačtyřicetiletý odborník.

Protože se kapitán Jan Peterka odebral v zimní přestávce právě do Dukly, kdo dostane pásku místo něj? "Určil jsem, že proti Dukle oblékne kapitánskou pásku Michal Bílek. Nechám si projít hlavou, kdo bude kapitán v následujícím kole. Dokážu si představit jako kapitána Václava Proška, kterého ale nyní skolil Covid," doplnil.

Který gólman zahájí jaro jako jednička? "Gólmanskou jedničkou by měl být Marián Tvrdoň, jenž měl na podzim skvělou formu. Doufám, že bude v pořádku," citoval web fkusti.cz bývalou oporu Hamburku.

A co zapracování posil? "Kdo nenastoupí v pondělí, neznamená, že nebude hrát za týden. Máme kluky, kteří by si zasloužili hrát, ale typologicky se například do zápasu proti Dukle nehodí. Co se týká užšího kádru, všichni vesměs makají a jsou kousek od základu," zaznělo z úst Jarolíma.

Jak to vypadá s cílem pro odvetnou část? "Chceme se v soutěžní tabulce udržet nahoře, i když to bude stát úsilí. Každý zápas je jiný a proti jinému soupeři, který má hru založenou na něčem jiném. Všechna utkání chceme vyhrát, hrát musíme dopředu i dozadu týmově a navázat na podzim. Disponujeme spoustou mladých hráčů, kteří budou mít hlad udržet se nahoře," zakončil na fkusti.cz optimisticky naladěný Jarolím, jehož výběr v zimě skolil béčko Plzně i Vyšehrad a naposledy remizoval s Bohemians Praha 1905.

Myslí ještě Dukla na postup do první ligy? Cílem je výsledková i herní spokojenost, říká Skuhravý

Zdroj: fkusti.cz