Jsou dražší Sima s Olayinkou, nebo Morelos s Hagim? Srovnání hodnot kádrů Slavie a Rangers...

Jsou dražší Sima s Olayinkou, nebo Morelos s Hagim? Srovnání hodnot kádrů Slavie a Rangers...

Druhý březnový čtvrtek od 18:55 na sebe v rámci osmifinále Evropské ligy narazí Slavia s Glasgow Rangers, což jsou čerství mistři skotské Premiership, s tím, že příští týden si obě přední značky svých zemí střet zopakují, jen s tím rozdílem, že odvetu bude hostit Ibrox Stadium.

Podle reprezentačního manažera Libora Sionka, jenž si za skotské Jezdce v minulosti jednu sezonu zahrál, jsou šance padesát na padesát, s čímž souhlasí i další odborníci. Jak vyzní srovnání hráčských kádrů pokud jde o ceny jednotlivých hráčů?

Zatímco sešívaný tým ze Sinobo Stadium má podle informací specializovaného serveru transfermarkt.com cenu něco málo přes 62 milionů eur, ostrovní gigant, který si připsal vítězství v lize po dlouhých deseti letech, je dle stejného zdroje na hodnotě 80 milionů eur. Z tohoto hlediska by tedy měl mít mírně navrch...

Zatímco nejdražším mužem současné Slavie je devatenáctiletý Senegalec Abdallah Sima (8 milionů eur), na straně Rangers přísluší onen status o pět let staršímu Kolumbijci Alfredu Morelosovi (12 milionů eur).

Vůbec poslední posilou Slavie byl stoper Simon Deli, jenž dorazil z Brugg na hostování (Alexander Bah před ním dorazil za 1,75 milionů eur). Asi nejznámějším jménem Gerrardova souboru je exreprezentant Albonu Jermain Defoe (38 let), který v minulosti střílel branky i za West Ham, Tottenham, Sunderland, Bournemouth nebo Toronto a zhruba před deseti let disponoval hodnotou necelých 20 milionů eur.

Hodnota hráčských kádrů:

SK Slavia Praha - 62,25 milionů eur

Glasgow Rangers - 80,03 milionů eur

Nejdražší hráči Slavie:

Abdallah Sima (19 let) - 8 milionů eur
Ondřej Kolář (26 let) - 7,5 milionů eur
Peter Olayinka (25 let) - 6 milionů eur
Simon Deli (29 let) - 5 milionů eur
Nicolae Stanciu (27 let) - 4,5 milionů eur

Nejdražší hráči Rangers:

Alfredo Morelos (24 let) - 12 milionů eur
Ryan Kent (24 let) - 8 milionů eur
James Tavernier (29 let) - 8 milionů eur
Ianis Hagi (22 let) - 6 milionů eur
Kemar Roofe (28 let) - 6 milionů eur

Sionko: Rangers to určitě nepodcení, ale pořád si myslím, že Slavia má šanci. Přeju si, aby postoupila

Zdroj: transfermarkt.com