Haaland? Doposud to pro Real byla povinnost, teď se z toho stala státní záležitost, píší ve Španělsku

Haaland? Doposud to pro Real byla povinnost, teď se z toho stala státní záležitost, píší ve Španělsku

Pokud by sestavoval seznam tří nejnebezpečnějších útočníků současného světa, pravděpodobně by v něm neabsentoval dvacetiletý norský reprezentant Erling Haaland.

V Lize mistrů už je na 20 brankách ve čtrnácti startech, což je bilance, na které dosud nedosáhl žádný jiný hráč včetně Lionela Messiho a Cristiana Ronalda (první jmenovaný potřeboval na prvních dvacet tref 40 a druhý dokonce 56 duelů).

Hvězda Borussie Dortmund s minulostí v Salzburgu, o němž kouč Sevilly Juel Lopetegui pronesl, že byli ztrestáni někým, kdo bude dominovat v další éře, je stejně jako Kylian Mbappé z Paris Saint-Germain dlouhodobě spojován s přestupem do Realu Madrid.

Španělský tisk přímo nabádá sportovní úsek nejúspěšnějšího týmu v historii Champions League, aby se ho pokusil podepsat za každou cenu...

"Získat Haalanda bylo doposud povinností. Teď se to ale stalo státní záležitostí. Real Madrid nechce za žádných okolností připustit, aby mu z rukou vyklouzl forvard, který ovládne fotbal příštího desetiletí," zaznělo na stránkách listu AS.

Cena však bude monstrózní a v Signal Iduna Parku se mohou těšit na finančí hody. Držitel ceny Golden Boy pro nejlepšího evropského mladíka do jednadvaceti let by mohl i v době koronavirové krize vyjít na 110 milionů eur, což je 2,8 miliardy korun.

A to Borussia, která se může těšit na čtvrtfinálovou fázi LM, kupovala před nějakými čtrnácti měsíci za sumu o 90 milionů eur nižší...

Kdo by mohl na Old Trafford za pár měsíců vystřídat De Geu? Zmiňováni jsou Oblak, Donnarumma & Maignan

Zdroj: ceskatelevize.cz