Tápající Liverpool vydřel výhru nad Wolves, West Ham Old Trafford nedobyl, Arsenal v derby vyzrál na Tottenham

Osmadvacáté kolo ostrovní Premier League odstartovalo již v pátek svou předehrávkou na půdě Newcastlu. Po bezbrankové první půli udeřila Aston Villa až čtyři minuty před koncem, kdy si vlastní gól připsal Clark. Domácí se však s nepříznivým stavem nehodlali smířit, a v nastaveném čase se o dělbu bodů postaral Lascelles. V severolondýnském derby Kanonýři porazili Tottenham 2:1. Kladiváři těsně prohráli nad Manchesterem United. Reds se po dvou prohrách vrátili na vítěznou vlnu.

Sobotní porci zápasů odstartovala bitva Leedsu United s Chelsea. Svěřenci kouče Thomase Tuchela udrželi čtvrté místo v tabulce Premier League, ale v případě, že West Ham uspěje, bodově se na tým ze Stamford Bridge dotáhne.

Crystal Palace uhájilo svou půdu před nájezdem West Bromwich a vyhrálo 1:0. Jediný přesný zásah zaznamenal v prvním poločase Milivojevič, který proměnil nařízený pokutový kop.

Everton na své půdě přivítal Bunrley, ale byli to hosté, kteří se již ve 13. minutě dostali do vedení zásluhou Wooda. Náskok o necelých deset minut zvyšoval McNeil a domácí se zmohli jen na snížení zásluhou Calvert-Lewina.

Manchester City vyloupil Fulham a získal další cenné body v boji o mistrovský titul. Citizens byli efektivní především v druhé polovině utkání, kdy se střelecky prosadili Stones, Gabriel Jesus a Agüero z penalty.

Leicester jednoznačně výhrál 5:0 nad posledním Sheffieldem. Hattrickem se blýskl útočník Kelechi Iheanacho, další branku přidal Ayoze Pérez a poslední gól si nešťastně připsal jako vlastní Ethan Ampadu, který v Sheffieldu hostuje z lonýnské Chelsea.

V severolondýnském derby byl Arsenal aktivnější a v prvním poločase dvakrát trefil brankovou konstrukci. Do vedení šli ale Kohouti, když ve 33. minutě "rabonou" vystřelil Lamela. Krátce před pauzou se poprvé v Premier League trefil Martin Ödegaard a vyrovnal na 1:1. Po hodině hry fauloval Sánchez Lacazetta a sám faulovaný francouzský útočník otočil stav utkání z pokutového kopu na konečných 2:1.

West Ham nestačil na Manchester United a z Old Trafford  si neveze ani bod. Za londýnský celek celé utkání odehráli čeští reprezentanti Souček s Coufalem. United byli lepší v držení míče a svého soupeře přestříleli 15:7, na branku dokonce 4:0. O osudu zápasu rozhodla 53. minuta, když po rohovém kopu Bruna Fernandese si Craig Dawson hlavou nasměroval míč přímo k tyči vlastní branky. V 80. minutě měl dobrou příležitost Souček, ale proti němu skvěle vystoupil Shaw a ránu z dobré pozice stačil zablokovat.

Liverpool vybojoval výhru nad Wolves, když se o jedinou branku v zápase postaral těsně před odchodem do kabin Diogo Jota, který zužitkoval přihrávku od Maného.