Nejgólovější záložníci současné české nejvyšší soutěže? Kraluje Rumun, druhý je Brazilec a třetí Švéd

Nejgólovější záložníci současné české nejvyšší soutěže? Kraluje Rumun, druhý je Brazilec a třetí Švéd

Nejgólovějším středopolařem soudobé Fortuna:ligy je rumunský reprezentant Nicolae Stanciu, jenž dosavadních 22 startů přetavil v devět přesných zásahů, k nimž přidal také čtyři gólové asistence.

Průběžná stříbrná pozice patří o něco staršímu Brazilci Dyjanu Carlosovi De Azevedovi z Baníku, který sice naskočil jen do osmnácti utkání, ale už zaznamenal 8 branek, s tím, že díky dvěma přihrávkám se celkem podílel na 10 ostravských trefách.

Bronz pak patří švédskému křídelníku Davidu Mobergu Karlssonovi. Ten toho z nejlepšího trojice odehrál nejméně, neboť šel do hry jen čtrnáctkrát. I tak však rozvlnil síť soupeřů hned sedmkrát.

Za nejlépe postaveným triem, v rámci nějž je zajímavé, že je složen výhradně z cizinců, je šestigólová sestava ve složení Aleš Čermák, Patrik Brandner, Jhon Mosquera, Peter Olayinka a Pavel Bucha. Nejméně z nich toho odehrál exsparťan v plzeňských službách, jenž je k tomuto datu na 1273 minutách.

Pokud by se příští kola vydařila Vlastimilu Daníčkovi, Romanovi Potočnému, Ladislavu Krejčímu, Tomáši Ladrovi, Kristi Qoseovi, Youbu Dramému či Pablo Gonzálesovi, do žebříčku by mohli promluvit také oni.

Nejgólovější záložníci současné Fortuna:ligy:

  1. Nicolae Stanciu - 9
    2. Dyjan Carlos De Azevedo - 8
    3. David Moberg Karlsson - 7
    4. Aleš Čermák, Patrik Brandner, Jhon Mosquera, Peter Olayinka, Pavel Bucha - 6

 

Slavia v Glasgow a s Opavou, Sparta s Baníkem a v Budějovicích, Chelsea - Atlético, West Ham - Arsenal!

Zdroj: fortunaliga.cz