Poborský o kandidatuře: Ozývají se mi velcí sponzoři, jsem z toho až nervózní, Vláďu nevidím jako mého soupeře

Poborský o kandidatuře: Ozývají se mi velcí sponzoři, jsem z toho až nervózní, Vláďu nevidím jako mého soupeře
OBSAHUJE OHLASY

Někdejší vynikající český reprezentant, bývalý hráč Sparty, Slavie, Manchesteru United, Lazia Řím, Benfici, Viktorii Žižkov a Českých Budějovic Karel Poborský teď chce vést český fotbal a věří, že v červnových volbách má šanci být zvolen novým předsedou FAČR. Chystá se hovořit se zástupci klubů, LFA i lidmi z okresů a krajů. Plánuje také schůzku s Vladimírem Šmicerem.

Poborský začal uvažovat o kandidatuře v říjnu. V době, kdy byl zatčen kvůli aféře s ovlivňováním zápasů bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr. „V tu chvíli hnutí dostalo další obrovskou facku. Jelikož mi to není lhostejné, od té doby o tom velice intenzivně přemýšlím. Nenápadně jsem si zmapoval fotbalové hnutí. Ve chvíli, kdy jsem dostal důvěru napříč okresy, kraji, profesionálním i neprofesionálním fotbalem a nabyl pocitu, že mám reálnou šanci, rozhodl jsem se do toho jít,“ uvedl na online konferenci Poborský, jehož slova citoval web aktualne.cz.

„Chystám se na celou LFA, na velké kluby, představit a nabídnout jim, co vlastně přináším. Profesionálních hráčů je 1500, k tomu stojí masa amatérských sportovců a na ty nehodlám zapomínat. Takže jako první se spojím s předsedy na okresech, krajích,“ pokračoval někdejší reprezentant.

Plánuje i schůzku s Vladimírem Šmicerem, tváří hnutí F-evoluce. „Prožili jsme spolu s Vláďou tak strašně moc, že ho nevidím jako mého soupeře. F-evoluce je pro mě nové hnutí, které pustilo odspodu do fotbalu čerstvý vítr. Vidíme, že teď probíhají volby na okresech, občas uspějí, občas ne. Určitě je to pro mě pozitivní iniciativa. S Vláďou jsme si volali a potkáme se v nejbližších dnech. Vyndáme karty na stůl a uvidíme,“ konstatoval osmačtyřicetiletý rodák z Jindřichova Hradce.

„Ozývají se mi i velcí sponzoři FAČR, že by si se mnou rádi sedli a probrali se mnou moje vize. Cítím tu podporu obrovskou a naprosto reálnou k vítězství. Těch pozitivních věcí je tolik, že jsem z toho až nervózní,“ přidal vicemistr Evropy z roku 1996.

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.