Mönchengladbach má svoje zbraně, kvalitu a historii, varuje Guardiola. V Borussii ale na zázraky nevěří...

Mönchengladbach má svoje zbraně, kvalitu a historii, varuje Guardiola. V Borussii ale na zázraky nevěří...

Úterní osmifinálový program Ligy mistrů nabízí jak atraktivní souboj Realu Madrid s Atalantou Bergamo, tak střet Manchesteru City s Borussií Mönchengladbach, k němuž dojde na neutrální půdě v Budapešti.

Jasným favoritem jsou Citizens, kteří ovládli první měření sil 2:0 a mají nakročeno ke čtvrtému postupu mezi osm nejlepších celků Champions League.

Na jejich straně je i forma - zatímco M'gladbach čeká na výhru již osm utkání v řadě a posledních šest zápasů dokonce prohrál, soubor Josepa Guardioly triumfoval ve třiadvaceti z posledních čtyřiadvaceti duelů a kráčí si i pro návrat na anglický trůn.

Zástupci modré strany Manchesteru funguje jak ofenziva, tak defenziva, o čemž svědčí i skutečnost, že lídr Premier League na půdě Ligy mistrů neinkasoval již dlouhých 616 minut.

"Čistá konta jsou důležitá ve všech soutěžích, ale nikde není psáno, že v úterý udržíme další, protože jsme v minulých ligových zápasech také inkasovali. Gladbach má svoje zbraně, kvalitu a historii. Chci vidět, že mužstvo bude i v odvetě hrát na vítězství," pronesl na předzápasové tiskové konferenci šéf Manchesteru City.

Desátý tým bundesligové tabulky bude v úterý večer evidentním outsiderem, jehož případný postup dál by byl obrovským šokem. "Nevěřím na zázraky. Muselo by se stát něco výjimečného, abychom šli do čtvrtfinále my. Spíše něco podobného senzaci. Víme, kdo nás čeká, nejenom po zkušenosti z prvního duelu. Chceme podat lepší výkon než minule," doplnil kouč pěti německými tituly ověnčeného M'gladbachu Marco Rose, jenž se v létě přesunuje na lavičku Borussie Dortmund.

Slavia v Glasgow a s Opavou, Sparta s Baníkem a v Budějovicích, Chelsea - Atlético, West Ham - Arsenal!

Zdroj: ČTK