Jak Vrba změnil Spartu? Myslím, že je vidět, že hodně. Celkově mužstvo chce víc a víc, tvrdí Hancko

Jak Vrba změnil Spartu? Myslím, že je vidět, že hodně. Celkově mužstvo chce víc a víc, tvrdí Hancko

Třetí březnová středa roku 2021 proti sobě na Letné svede domácí Spartu a Baník Ostrava, jehož čeká třetí duel pod novým koučem Ondřejem Smetanou. Vše se odehraje v rámci osmifinále MOL Cupu. Když na sebe obě značky narazily v domácím poháru naposledy, bylo to v loňské čtvrtfinálové fázi a slavné "S" tehdy přejelo ostravskou družinu poměrem 5:0, s tím, že nakonec si dokráčelo pro trofej.

"Pamatuju si na ten zápas velmi dobře. Byl to pro nás velmi důležitý zápas. Po tom utkání se sezona výsledkově přelomila, začali jsme vyhrávat každý zápas v lize i v poháru. Rád na to vzpomínám hlavně kvůli divákům a že se mi podařilo vstřelit gól. Věřím, že to zopakujeme, i když bohužel diváci nebudou moci být na stadionu," posteskl si na webu sparta.cz stoper Dávid Hancko.

Nového hlavního trenéra Sparty Pavla Vrbu čeká pátý zápas na lavičce. Jak se zatím změnil rudý tým? "Myslím, že je vidět, že hodně. Celkově mužstvo chce víc a víc, snaží se vyhrávat zápasy v sériích, vozíme body zvenku. Celkově se mužstvo zlepšuje a máme fakt skvělou partu. Já osobně to cítím tak, že se neustále zlepšuji a že jsem lepším hráčem, než jsem byl před rokem," pochlubil se na oficiálních stránkách slovenský stoper.

Jeho tým měl nyní dlouhý čas na přípravu, protože se mu odložilo utkání s Viktorií Plzeň. "Bohužel jsme se dva dny před zápasem dozvěděli, že se utkání s Plzní odkládá. Z tohoto pohledu to bylo trochu nepříjemné. Trenéři na to rychle zareagovali. Před tím jsme měli karanténu, takže jsme mohli dotrénovat. Měli jsme těžké tréninky, také jsme mohli doléčit lehká zranění po zápase. Věřím, že do toho ve středu vlétneme podobně jako proti Příbrami s plnou chutí a že zvítězíme," doplnil kmenový zadák Fiorentiny.

Slavia v Glasgow a s Opavou, Sparta s Baníkem a v Budějovicích, Chelsea - Atlético, West Ham - Arsenal!

Sparťanský soubor může uklidňovat statistika, že v posledních čtyř utkáních vstřelil pokaždé tři branky a v posledních dvou zápasech navíc ani neinkasoval. "Takhle by to mělo vypadat. Jsem rád, že se nám daří i střelecky. Svědčí to o tom, že chceme hrát aktivně a ofenzivně, vytváříme si šance. Když sledujeme videa ze zápasů, stále vidíme věci, které se daly udělat lépe a že jsme mohli gólů přidat ještě víc. Samozřejmě musíme ale být vděční i za takovouto porci gólů. Stále je ale vidět, že se dokážeme v hodně věcech zlepšit. Musíme na tom dále pracovat,“ doplnil na sparta.cz kolega Nity, Karlssona, Dočkala a spol., který hraje pod Vrbou v systému čtyř obránců vlevo. "Myslím, že většina hráčů je dlouhodobě na čtyřobráncový systém zvyklá. Samozřejmě nám to po změně z trojčlenné obrany chvíli trvalo, co se týká zabezpečování a pokrývání hráčů. Bylo tam i pár smolných momentů. Například proti Karviné nám ze tří šancí dali tři góly. Jsem rád, že se nám teď dvakrát podařilo udržet nulu. Věřím, že v tom budeme pokračovat a budeme v defenzívě důslední, abychom dostávali co nejméně gólů," přidal Hancko.

Asistent trenéra Luboš Loučka uvedl, že realizační tým Baník zná a nemyslí si, že by měl Spartu překvapit. Co si o tom myslí mladý střední obránce? "Vždycky je to s Baníkem vyhecované, je to nepříjemný soupeř. Zápasy se Spartou vnímají jinak než s dalšími týmy. Výměna trenéra jim určitě dodala nový impulz. My se musíme dívat na nás, na naši kvalitu, ochotu a bojovnost. Věřím, že když budeme bojovat, půjdeme si pro vítězství, tak máme kvalitu na to, aby vítězství zůstalo doma na Letné. Věřím, že na to máme a uděláme vše pro to, abychom šli v poháru dál," zakončil slovenský reprezentant na stránkách sparta.cz.

Dočkal pouze náhradník? Bylo to složité, přednost dostali ti s lepší formou. Ale vzal to jako profík, říká Šilhavý

Zdroj: sparta.cz