Hancko bývá při putování sestavou nervózní: Snažím se si to v hlavě i na papíře uspořádat, napsat si, co musím plnit

Hancko bývá při putování sestavou nervózní: Snažím se si to v hlavě i na papíře uspořádat, napsat si, co musím plnit

Sparta sice proti Baníku splnila povinnost a jako lépe postavený tým Fortuna:ligy postoupila do čtvrtfinálové fáze, ovšem přesvědčivá nebyla a minutu před koncem ji z pokutového kopu spasil slovenský zadák Dávid Hancko.

Také on přiznal, že to uprostřed týdne na Letné vůbec nebylo snadné. "Těžký zápas. Bylo to vidět. Oba týmy na sebe byly dobře připravené. Bohužel, pořád nejsme po karanténě v zápasovém rytmu a bylo to znát, nepohybovali jsme se tak dobře, hlavně v prvním poločase. Ostrava byla velmi dobrá, neulehčila nám to. Ale o to je to důležitější, takové zápasy budou přicházet v lize i v poháru. Nechci to přehnat, ale rok nebo dva dozadu bychom takové utkání prohráli. Teď to zvládáme. To je nejdůležitější. Máme nulu vzadu, dali jsme gól a postupujeme. To je hlavní. Teď se z toho jen poučit, podívat se na video a připravit se na neděli," připomněl nejbližší ligový program s Dynamem třiadvacetiletý obránce.

Když už se zdálo, že týmy čeká prodloužení, kmenový hráč Fiorentiny se dostal k penaltě. "Nebylo to jednoduché, ale věřil jsem si, i ve Zlíně jsem proměnil. Hned jsem si vzal míč, kluci mě podpořili. Jsem rád, že nám to pomohlo a nemuseli jsme jít do prodloužení. Byla to pro mě třešnička na dortu po tomhle zápase, protože mě zase celou dobu bohužel boleno koleno, musel jsem jít přes bolest. O to radši jsem, že jsem dostal takovou šanci a proměnil jsem ji," přidal na webu sparta.cz svěřenec Pavla Vrby, který přiznal, že se mužstvo chystalo právě i na penaltové rozuzlení. "Určitě ano, je to pohár, každé mužstvo se na to chystá. Když jsem si před zápasem promítal možné situace, tak jsem i na penalty myslel a snažil jsem se si to vizualizovat, že ji proměním. Nakonec to vyšlo a rozhodlo to. O to větší štěstí a radost."

V rámci páté sparťanské výhry v řadě a třetího čistého konta za sebou se musel Hancko opět přepnout do role stopera. Jak sám přiznal, úplně snadné to není. "Vždycky jsem nervózní, když se to dozvím. Snažím se si to v hlavě i na papíře uspořádat, napsat si, co musím plnit, protože ty úlohy jsou trochu jiné. Takhle se připravuju a v hlavě si to vizualizuju, kde se budu pohybovat a co budu přesně dělat. Jsem rád, že jsem to na hřišti zvládl a ten výkon byl dobrý. Ale náš tým má určitě větší potenciál a máme se kam zlepšovat," uzavřel na klubovém webu bývalý fotbalista Žiliny, která za něj před necelými třemi lety utržila 3,5 miliony eur.

Poznatky Vrby? Heča byl spolehlivý. U Hanouska by si v útočné fázi představoval větší ofenzivu přes kraje

Zdroj: sparta.cz