Víme, co je v sázce, říká brněnský trenér před klíčovou bitvou. Je výměna trenéra Příbrami pro Brno výhodou či nevýhodou?

Víme, co je v sázce, říká brněnský trenér před klíčovou bitvou. Je výměna trenéra Příbrami pro Brno výhodou či nevýhodou?

Kromě dalších zápasů se o víkendu odehraje i doslova záchranářský souboj. Do Příbrami, která se po propadu na poslední místo tabulky rozhodla pro trenérskou výměnu, zavítá Zbrojovka Brno, jejíž forma je v poslední době taktéž mizerná.

Na jaře zvítězilo Brno jen jednou, tři body to ale byly velmi důležité. Zbrojovka totiž zvítězila na hřišti Opavy, dalšího vážného kandidáta na sestup. Slezanům se ale pomalu začíná dařit a i v důsledku toho je nyní poslední Příbram. Předposlední Opava a právě Brno mají na Středočechy tříbodový náskok, ten ale může Příbram jednoduše tento týden dohnat, neboť Opava odehraje duel s mistrovskou Slavií a její vítězství se nepředpokládá, ačkoliv se ve fotbale může stát cokoliv.

Příbram poprvé povede trenér Jozef Valachovič, který na lavičce začátkem týdne nahradil Pavla Horvátha. Bude to ale výhoda nebo nevýhoda? Na jednu stranu bude tým pod jeho vedením lehce nesehraný, na druhou stranu bude mít ale velkou motivaci se pod novým trenérem předvést v dobrém světle a zvítězit. 

Richard Dostálek, kouč Brna, tak očekává velmi náročný duel podobný tomu v Opavě, který Brno zvládlo. "Hraje se o hodně. Pro nás to není úplně nová situace, v Opavě jsme takový zápas zvládli, v jiných utkáních jsme bohužel neuspěli. Potkají se týmy, které hodně trápí produktivita. Příbram se v pěti kolech trefila jednou, my dvakrát. Bude to nesmírně náročné i po psychické stránce, snažíme se tým nachystat tak, abychom zápas zvládli. Víme, co je v sázce," říká před odjezdem do Příbrami brněnský kouč.

Ten okomentoval i trenérskou výměnu soupeře. "Kádr zůstává stejný, určitě ale dojde ke změnám. Můžeme jen odhadovat, v jakém rozestavení a složení domácí nastoupí. Ani počasí tomuto kolu nejspíš moc nepomůže, lze očekávat těžší terén, i na tohle se snažíme připravit. Zápas ukáže, komu se to povedlo lépe," těší se Dostálek na střet s Valachovičem, jemuž se pokusí zkazit debut na příbramské lavičce.

Záchranářský souboj Zbrojovka Brno - Příbram zahájí fotbalovou ligovou sobotu ve 14:00.

zdroj: FC Zbrojovka Brno