Dohra osmifinále EL začíná! Slavia podala na Skoty trestní oznámení. V zápisu bude i jméno Stevena Gerrarda

Dohra osmifinále EL začíná! Slavia podala na Skoty trestní oznámení. V zápisu bude i jméno Stevena Gerrarda

Na hřišti na Ibrox se sice včera rozhodlo, že v Evropské lize postupuje do čtvrtfinále pražská Slavia na úkor domácích Glasgow Rangers, i přesto ale týmy opouštěly stadion za velmi nejasných podmínek. Zápas totiž doprovázelo mnoho kontroverzních situací.

Slavia si to na hřišti pohlídala a zvítězila 2:0, mezi střelce se zapsali Olayinka a Stanciu. Sešívaní se nenechali rozhodit ani velmi tvrdou hrou domácích, kteří nakonec inkasovali dvě červené karty a klidně jich mohlo být i více. Vrcholem byl surový zákrok Roofeho na gólmana Ondřeje Koláře, kterému přivodil zlomeninu v oblasti čelisti. Kolář tak zmešká duel proti Opavě i následující reprezentační sraz, je ale otázka, kdy se bude moct vrátit na hřiště a zda vůbec bude moct nastoupit i proti Arsenalu.

Kromě příliš tvrdé hry, která byla potrestána červenými a žlutými kartami, ale utkání doprovázel i údajný rasismus Ondřeje Kúdely. Ten i podle trenéra Gerrarda rasisticky urazil domácího Glena Kamaru, sám český obránce i Slavia ale jednoznačně nařknutí z rasismu odmítli a odsoudili jej. I přesto ale Skotové cítili křivdu. A navíc jen sám Kúdela a Kamara ví, co se stalo doopravdy.

Vrcholem veškerých kontroverzností bylo ale to, kdy to Kamara Kúdelovi s nadsázkou řečeno vrátil. Hráč Rangers sešívaného obránce po utkání fyzicky napadl a všemu prý přihlížel i sám trenér Steven Gerrard. Celý tým Slavie opouštěl stadion za přítomnosti britské policie a bylo jasné, že bude mít utkání dohru.

UEFA možná potrestá Kúdelu za onen výrok, některé hráče Rangers možná čeká stopka na několik zápasů za tvrdou hru, jisté je ale jedno. Slavia na webových stránkách oznámila, že na Kamaru podává trestní oznámení za napadení Ondřeje Kúdely. 

"SK Slavia Praha podala trestní oznámení skotské Policii prostřednictvím Velvyslanectví České republiky ve Velké Británii za fyzické napadení hráče Ondřeje Kúdely. Napadení hráče Ondřeje Kúdely bylo připraveno a promyšleno včetně vědomého zakrytí kamer na místě incidentu. Brutální a surový útok byl veden s plnou intenzitou s cílem zranit a způsobit fyzickou újmu. V podání jsou uvedena jména svědků, kterými kromě zástupců SK Slavia Praha byli také představitelé delegace UEFA a trenér Rangers FC Steven Gerrard," zní v klubovém prohlášení.

zdroj: SK Slavia Praha