Smetana po vypadnutí na Letné vyhlíží těžký duel s nerozehraným Slováckem. Jsme konkurenceschopní, je přesvědčen kouč Baníku

Smetana po vypadnutí na Letné vyhlíží těžký duel s nerozehraným Slováckem. Jsme konkurenceschopní, je přesvědčen kouč Baníku

Baník se pod trenérem Ondřejem Smetanou, který (dočasně?) nahradil odvolaného Luboše Kozla, zažívá herní vzestup. Už na úvod svého angažmá ale zažívá Smetana křest ohněm.

Svůj první zápas totiž Smetana odkoučoval v Edenu na hřišti mistrovské Slavie. Tam Baník sice prohrál 1:2, herně ale předvedl velmi dobrý výkon. O týden později pak Ostravané deklasovali poslední Příbram vysoko 5:0 a potvrdilo se, že trenérská výměna očividně přinesla týmu kýžené zlepšení.

Další prohra proti pražskému S pak přišla v MOL Cupu, Baník totiž v týdnu podlehl Spartě 0:1. I zde se ale jednalo o vyrovnané utkání akorát se špatným výsledkem. Trenér Smetana je stále považován za dočasnou variantu a až následující zápasy proti papírově slabším soupeřům rozhodnou, zda mu Baník dá šanci i natrvalo nebo zda se bude poohlížet po jiném kouči.

Další těžký duel čeká Baník o víkendu. Ostravané odehrají zápas se Slováckem. To prožívalo na jaře opravdu famózní formu, zastavil je ale koronavirus. Hygiena totiž poslala tým do karantény a až bitva s Baníkem ukáže, zda hráčům čtrnáctidenní individuální trénink neuškodil natolik, aby opustili vítěznou sérii.

Duel Baníku se Slováckem tak bude velmi zajímavý. „Čeká nás náročné utkání. Náročné běžecky, soubojově, a pochopitelně dobře víme i o fotbalových kvalitách Slovácka. Musíme na to být dobře připraveni. Poslední výkony nám ukázaly, že jsme konkurenceschopní. Jsem přesvědčen, že pokud v nich budeme pokračovat, tak musí přijít i výsledky," nechal se slyšet Ondřej Smetana, jehož čeká další souboj s týmem z přední části tabulky.

zdroj: FC Baník Ostrava

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.