Zidane se chce stát prvním koučem, který vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů . Bílý balet má letos dobrou šanci na ušatý pohár

Zidane se chce stát prvním koučem, který vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů . Bílý balet má letos dobrou šanci na ušatý pohár

Real Madrid v této sezóně zažil několik pádů i vzestupů. Na jednu stranu Bílý balet dokázal dvakrát porazit Inter Milán, Barcelonu či Atletico Madrid, na druhou stranu ale prohrál řadu utkání s papírově slabším soupeřem. To nejdůležitější má ale Bílý balet před sebou.

Zidanovo mužstvo je totiž stále ve hře o ligový titul, kde je momentálně souboj o čelo mezi Realem, Atleticem a Barcelonou víceméně vyrovnaný. Důležitá bude forma týmu ve zbytku sezóny a také El Clasico. Loni na tom Real byl podobně a po obnovení soutěže po koronavirové pauze vyhrál prakticky všechny zápasy a získal ligový titul. Podobný cíl má Bílý balet i letos.

Kromě toho je ale ve hře i v Lize mistrů. Ze skupiny sice postoupil po velkém dramatu, v osmifinále si ale poradil s Atalantou Bergamo a v cestě mu nyní stojí Liverpool. Ten sice předloni vyhrál Ligu mistrů a loni Premier League, letos na tom ale moc dobře není. Real tak nejspíše do souboje půjde jako favorit, takový tým jako Liverpool se ale určitě nevyplatí podcenit.

Na hřišti to bude zcela jistě vyrovnaná bitva. Pokud ji Real vyhraje, v semifinále vyzve lepšího z dvojice Porto - Chelsea. Ligu mistrů Real vyhrál naposledy v roce 2018. Zinedine Zidane tehdy získal ušatý pohár jako trenér potřetí, víc titulů nikdo nemá. Čtvrtým titulem by se ale Zidane v čele tohoto žebříčku osamostatnil. Teoreticky už čtyři tituly má, v roce 2013/14 ale trofej získal pouze jako asistent Carla Ancelottiho.

zdroj: Real Madrid CF