Hoftych prostřednictvím roušky opět kritizoval vládu, Jablonec ale naopak pochválil. Byli jsme lepší, těší Radu

Hoftych prostřednictvím roušky opět kritizoval vládu, Jablonec ale naopak pochválil. Byli jsme lepší, těší Radu
OBSAHUJE OHLASY

Jablonec a Liberec jsou takřka spojená města, jedná se však o rozdílné okresy a občané těchto měst se kvůli nařízením vlády poslední tři týdny nemohou navštěvovat. To ale neplatilo pro fotbalisty Slovanu, kteří odjeli na nelegální jabloneckou půdu odehrát derby.

To samozřejmě postrádalo fanoušky na tribunách, kteří vždy tvoří právě atmosféru na stadionu. Fotbal to ale vůbec nebyl špatný, setkal se totiž třetí a čtvrtý tým a jak svěřenci Pavla Hoftycha, tak mužstvo Petra Rady se nacházeli ve velmi dobré formě. Z duelu ale nakonec vyšel lépe domácí Jablonec, který díky brankám Kubisty a Schranze porazil Liberec, za který proměnil penaltu Rabušic, 2:1.

Oba týmy předvedly solidní výkon, o chlup lepší byl ale Jablonec a sportovně to uznal i liberecký kouč Pavel Hoftych. Ten se na pozápasové interview dostavil už tradičně s originální rouškou, která kritizuje dlouhodobá vládní opatření, která zakazují mladým a zdravým lidem sportovat. Tentokrát na ní byl vzkaz liberecké mládeže: "Taky chceme hrát derby. - Hráči akademie FC Slovan Liberec," měl na svých ústech Hoftych.

"Bylo to bojovné utkání. Jablonec dal ze začátku hezký gól. Zásadní bylo to, že jsme inkasovali hned po tom, co jsme vstřelili branku my," narážel Hoftych na gól Kubisty, který padl bezprostředně po brance Rabušice. "To nás asi zmrazilo. Ale špatně jsme nehráli, přestože nás soupeř chvílemi přehrával. Na vítězství to ale nestačilo, přestože chyběl jen krůček," hodnotil duel Hoftych. "Jablonci blahopřeji, dal o branku víc. My jsme prohráli po delší době, ale nic se neděje, jdeme dál," uznal Hoftych sportovně porážku.

V dobré náladě se k reportérům O2 TV dostal jablonecký kouč Petr Rada. "Byli jsme lepší hlavně v prvním poločase. Krásným gólem otevřel skóre Ivan Schranz. O poločase jsem ale hráče upozorňoval, že to ještě bude těžké, že budeme muset hlavně dobře bránit. Do druhé půle jsme vstoupili špatně a Liberci jsme darovali nesmyslnou penaltu, naštěstí jsme ale potom skórovali ze standardní situace," hodnotil a shrnul Rada zápas.

"Potom jsme ale byli lepší a naopak jsme mohli dát gól na 3:1. Za vítězství jsme hodně rádi," těšilo Radu. "Derby je vždy napínavé, odpovídala tomu i hra obou týmů," nechal se slyšet někdejší trenér Sparty i Slavie. Po reprezentační pauze jeho tým vyzve pražské Klokany, Liberec naopak čeká souboj s Baníkem.

Důležitý krok k minimálně třetímu místu, zápasů pořád zbývá hodně, navíc dohrávka se Spartou, krotil emoce Kubista

zdroj: O2 TV Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.