Oscar? Některé věci má neuvěřitelné. dřímá v něm obrovský potenciál, mnohem větší, než dosud ukázal

Oscar? Některé věci má neuvěřitelné. dřímá v něm obrovský potenciál, mnohem větší, než dosud ukázal

Slavia v neděli protáhla šňůru neporazitelnosti na šestatřicet utkání v řadě, čímž se jí podařilo vyrovnat předešlý rekord, pod nímž byl podepsán Jaroslav Šilhavý a jeho realizační tým.

K překonání může dojít v úvodu dubna na půdě Zbrojovky Brno. "V posledních dnech jsme to v hlavě měli, je to unikátní série, kterou jsme měli možnost vyrovnat. Moc příležitostí vytvořit takové série není, bylo to ztížené i červenou kartou. Jsme ale rádi, že jsme to dotáhli, je to neuvěřitelné číslo. Byli jsme u toho, když ta první série skončila, příští zápas se ji pokusíme překonat. Musím přiznat, že člověk to trochu v hlavě má, i když jsou důležitější věci. Bylo by ale nešťastné zůstat zápas před tím," přiznal na webu slavia.cz pětačtyřicetiletý kouč Jindřich Trpišovský, jenž už vede vršovické "S" více než tři roky.

Po závěrečném hvizdu neopomněl hlavní trenér úřadujícího šampiona Fortuna:ligy pochválit dvaadvacetiletého univerzála Oscara Dorleyho, jenž v tomto ročníku Fortuna:ligy odehrál 18 zápasů, s tím, že další dvě vystoupení přidal v MOL Cupu a hned osm startů zaznamenal na poli Evropské ligy.

Pětinásobný reprezentant Libérie navíc pozvolna začíná být také gólový a v kalendářním roce 2021 si připsal své první dvě ligové trefy i za Slavii, když udeřil proti Teplicím i Opavě.

"Osky má našlápnuto být dalším liberijským prezidentem (smích). Jeho největší progres je v tom, že se v kabině směje a ukazuje emoce, je to snad nejsložitější člověk, jakého jsem zažil. Momentálně je ale ve velké pohodě, i když není stoprocentně zdravý a občas z toho vypadne. Líbí se mi, že je mu jedno, kam ho v sestavě pošleme, ať je to pravá záloha, levá záloha, střed nebo krajní obrana, vždycky řekne jen ‚yes‘ a jde hrát. Více takových lidí, kteří neodporují. Má dobrou typologii, dal gól, má skvělou techniku, téměř neztrácí míče. Do zápasu na Rangers pro mě byl jasná volba. Dřímá v něm obrovský potenciál, mnohem větší, než doposavad ukázal. Je to jen o jeho pohodě. Některé věci má neuvěřitelné," chválil bývalého borce Riteriai či Slovanu Liberec Trpišovský.

Zdroj: slavia.cz