Trpišovský už se čtvrt roku věnuje studiu angličtiny. Pokud odejde ven, chce být připraven jako Guardiola

Trpišovský už se čtvrt roku věnuje studiu angličtiny. Pokud odejde ven, chce být připraven jako Guardiola

Jindřich Trpišovský už společně se svým realizačním týmem operuje ve Slavii od ledna 2018, což znamená, že ve vršovickém Edenu vládne již devětatřicátý měsíc.

I když bývá po úspěších v evropských pohárech tu a tam spojován se zahraničními misemi, jeho agent Jiří Müller se v interview pro podcast Jiřího Hoška nechal slyšet, že zatím o opuštění Sinobo Stadium neuvažuje, čímž nepochybně sešívanou obec uklidnil.

"V následujících letech, jestli to budou jednotky nebo desítky, tak jsem přesvědčený, že na 99 % to bude angažmá ve Slavii. Momentálně je Jindřich Trpišovský se svým realizačním týmem nastavený tak, že mají rozdělanou práci ve Slavii a tu chtějí dodělat. Mají před sebou cíle, které chtějí splnit. Mají před sebou různé výzvy, jaké rekordy chtějí překonat a co by se Slavií chtěli dokázat. Mají i to štěstí, že Jaroslav Tvrdík jim vytvořil takové podmínky, aby tu práci mohli dělat úplně s čistou hlavou, takže momentální situace určitě není o tom, že by Jindra někam měl odcházet,“ pronesl hráčský manažer, jehož vyjádření nabídl portál seznamzpravy.cz.

V budoucnosti by však pětačtyřicetiletý odborník po vzoru Ivana Haška, Zdeňka Ščasného, Karla Jarolíma, Dušana Uhrina mladšího, Pavla Vrby a několika dalších do zahraniční přeci jen vystřelit mohl. I kvůli tomu ostatně poslední tři měsíce usilovně pracuje na cizím jazyce...

"Práce Jindry a spol. je mimo těch fotbalových věcí, taktik a tréninku hodně založená na vztahu s hráči a na komunikaci s nimi. A to bez 80% znalosti řeči nejde. Takže jestli někdy v budoucnu dojde na to, že Jindra by měl opustit Českou republiku, tak určitě to bude tak, jako to měl Pep Guardiola, který než šel do Bayernu Mnichov, půl roku strávil v Americe a učil se řeč,“ přidal na webu seznamzpravy.cz Müller, do jehož portfolia mimochodem spadají i jihlavský Aleš Křeček a budějovický David Horejš.

Agent zároveň avizoval, že pokud na zahraničí dojde, budou u toho i Trpišovského asistenti, což by znamenalo pokračování linie, jež odstartovala ve Viktorii Žižkov a poté pokračovala i ve Slovanu Liberec. "Trenér, který nemá v dnešní době svůj tým, pro mě není trenér. Nechci se nikoho dotknout, ale když někdy pozoruju některé přesuny, jakmile trenér nemá svého asistenta, tak to mi přijde, jako kdyby šel do kanceláře a neměl tužku," zaznělo na stránkách seznamzpravy.cz z úst Müllera, jenž zastupuje i hráče jako Adam Jánoš, Antonín Vaníček, Jaroslav Tregler, Jaroslav Zelený, Libor Holík, Lukáš Vácha, Matěj Chaluš nebo Martin Nešpor.

Zdroj: seznamzpravy.cz