Bývalý útočník Zlína či Slavie Železník končí už ve třiceti letech: Nastal čas poznat i život z té druhé stránky

Bývalý útočník Zlína či Slavie Železník končí už ve třiceti letech: Nastal čas poznat i život z té druhé stránky

Profesionální kariéra zavála forvarda Lukáše Železníka do pěti klubů, s tím, že kromě Hlučína si zahrál také za Zlín, Slavii, Mladou Boleslav a Opavu, která se také stala jeho poslední štací.

Byť je ofenzivnímu borci, jenž nejvíce zářil v barvách Ševců, teprve třicet let, jeho profesní dráha na nejvyšší úrovni skončila. Alespoň tedy podle úterního vyjádření na jeho sociálních sítích...

"Nezapomenutelných 25 let tohoto krásného sportu, který jsem od malička snil hrát na profesionální úrovni. Podařilo se mi to a jsem šťastný, že jsem mohl tenhle život zažít. Poznal jsem spoustu skvělých přátel, lidí a míst," přiznal v rámci svého oficiálního loučení vítěz Tipsport ligy z roku 2017, jehož konto zdobí i pět vystoupení na poli Evropské ligy.

"Dlouho jsem se rozhodoval, kam má cesta bude pokračovat a nebylo to lehké, když celý život milujete tuhle hru. Ale nastal čas poznat i život z té druhé stránky. Nyní mě čeká nová výzva a ja se na ni nesmírně moc těším. Kdybych měl popsat všechny své zážitky, bylo by to možná i na knížku," přidal zkušený borec.

"Proto bych chtěl jen poděkovat všem trenérům, spoluhráčům, lidem, kteří se o mě ve fotbalovém prostředí starali. Největší poděkování však patří celé mé rodině. Oni mi umožnili se dát na tuhle dlouhou cestu, bez jejich podpory bych to nikdy nedokázal. Děkuji za nádherné roky života," uzavřel Železník, jenž si připsal poslední prvoligový start v červnu loňského roku.

Největší stopu během své éry udělal na zlínské Letné. "Odchovanec klubu, útočník a náš bývalý kapitán, který velkou měrou pomohl ševcům k postupu do nejvyšší soutěže, dnes ukončil svoji fotbalovou kariéru. Přejeme mnoho úspěchů v novém životě!," vzkázal mu FC Fastav.

Kam s ním? Těchto pět klubů by mohlo mít zájem o srdcaře Jiráčka!