Pokud se Kúdela vrátí do Velké Británie, policie s ním bude chtít mluvit, tvrdí Kamarův právník

Pokud se Kúdela vrátí do Velké Británie, policie s ním bude chtít mluvit, tvrdí Kamarův právník

Kauza Glen Kamara vs. Ondřej Kúdela samozřejmě hned tak neskončí a další epizoda ve Skotsku odstartovaného příběhu by se mohla napsat co nevidět.

Jakmile se brzy čtyřiatřicetiletý stoper s minulostí ve Spartě, Mladé Boleslavi i Liberce vrátí na ostrovy, respektive do Velké Británie, měl by být vyslechnut tamní policií.

Šance by měly být hned dvě - česká reprezentace se představí 30. března ve velšském Cardiffu a 8. dubna pak čeká Slavii čtvrtfinále Evropské ligy v Londýně.

"Skotská policie potvrdila, že vyšetřuje údajnou rasistickou urážku slávistickým Ondřejem Kúdelou vůči Glenu Kamarovi z Rangers. Pokud se Kúdela vrátí do Velké Británie osmého dubna na zápas s Arsenalem, policie s ním bude chtít mluvit," citoval web tn.nova.cz slova právníka Aamera Anwara, jenž zastupuje právě finského středopolaře Kamaru.

"Nemůže být žádná omluva pro hluboce urážlivý, provokativní a rasistický jazyk, kterého se měl Kúdela dopustit. Probíhá také vyšetřování UEFA, se kterým Glen plně spolupracuje. Pokud bude Kúdela shledán vinným, UEFA se musí řídit odstavcem 14 disciplinárního řádu a udělit obrovský trest v rámci nulové tolerance," přidal portálem sport.tn.nova.cz citovaný Anwar.

Za napadení by měl být ovšem vyšetřován také pětadvacetiletý rodák z Tampere, jenž před příchodem do Glasgow působil v rezervě Arsenalu. To už je ovšem jiný příběh a tam by mělo jako první vynést rozsudek UEFA.

Až si přestaneme plést Čechy s Českem a Olayinku s Olijankou, kritizujme Brity za Kedela a za Salvii