Vyjádřil se Kúdela rasisticky? Kamara potvrdil to, s čím vyšel nechtěně najevo brankář Kovář

Vyjádřil se Kúdela rasisticky? Kamara potvrdil to, s čím vyšel nechtěně najevo brankář Kovář

Senzační postup Slavie do čtvrtfinále, zranění Ondřeje Koláře či nečistou hru Rangers ve čtvrtek večer (alespoň v médiích) zastínil údajný rasismus sešívaného stopera Ondřeje Kúdely, jenž "něco" pošeptal do ucha Glenu Kamarovi.

Utkání bylo vyhrocené a hráči Slavie měli s fotbalisty Rangers mnoho konfliktů, padlo několik desítek nadávek, píše se ale pouze o té, kterou řekl Kúdela Kamarovi. Skotové původně psali, že se jednalo o rasismus, to ale Kúdela i celá Slavie odmítli. Jenže tak trochu pusu na špacír si pustil brankář Slavie Přemysl Kovář, jenž poslal nějakému svému známému hlasovou zprávu.

V ní vynesl něco, co mělo nejspíš zůstat pouze v kabině Slavie. Kovář totiž potvrdil, že Kúdela řekl Kamarovi "fucking monkey", neboli "zkur*ená opice." Sám Kúdela nepopíral, že hráči vulgárně nadával, stál si však pouze na tom, že mu pošeptal "fucking guy" - "zkur*enec". To ale Kovář nechtěně vyvrátil a nejspíše svého spoluhráče usvědčil z rasismu, dá-li se to tak nazvat. Spíše než snaha urazit hráče černé pleti ale spíše Kúdela projevil frustraci ze surové hry Rangers.

To celé potvrdil i na Instagramu sám Glen Kamara. Kromě toho, že potvrdil to, co nechtěně vypustil ven Kovář, ale nařknul z rasismu i celý tým Slavie. "Ve fotbale není žádný místo pro rasismus. Kúdela měl dostat červenou kartu, ale nedostal ji, UEFA tak ukázala, že problém rasismu nebere vážně," začal Kamara. "Od léta před zápasy klečíme a vyjadřujeme solidaritu hnutí Black Lives Matter, ale stejně existují hráči, kteří rasismus projevují," stěžoval si Kamara.

Celý konflikt se pak po konci utkání, kdy Slavia slavila postup, přesunul do zákulisí stadionu, kdy Kamara podle všeho Kúdelu napadl a fyzickému konfliktu přihlížel i kouč Rangers Steven Gerrard. Pražský klub tak opouštěl Ibrox Stadium za asistence britské policie a o den později podal kvůli napadení trestní oznámení. Kromě právních sporů se ale očekává i nějaké stanovisko od UEFA, která jednak možná potrestá Kúdelu za (prokázaný?) rasismus, ale jednak hráče Rangers, zejména Roofeho, kteý surově zranil gólmana Koláře, za příliš tvrdou hru a brutální fauly.

zdroj: Glen Kamara - Instagram