Kvalifikační hattrick záložníka? Souček je třetí, jemuž se to povedlo. Na tři trefy v repre se čekalo 12 let

Kvalifikační hattrick záložníka? Souček je třetí, jemuž se to povedlo. Na tři trefy v repre se čekalo 12 let

Nejlepší český fotbalista roku Tomáš Souček začal kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru stylově a to hattrickem, čímž potvrdil pozitivní reporty, které na něj týden co týden chodí z Premier League.

Bývalý hráč Slavie, Žižkova či Liberce se stal prvním českým reprezentantem od září roku 2009, kterému se podařilo zaznamenat hattrick. Zatím naposledy se to tehdy povedlo Milanu Barošovi proti San Marinu.

Hattrick v kvalifikaci navíc "Suk" vstřelil teprve jako třetí český či československý záložník dějin - před ním se to podařilo pouze tandemu Peter Dubovský a Antonín Panenka.

O tom, že se rychle zareagovalo na první inkasovaný gól...

"Bylo to nepříjemné. První branku jsme chtěli vstřelit my, nicméně jsem věděl, že kvalita je na naší straně. Možná nám to naopak pomohlo, do poločasu jsme dali čtyři rychlé góly a zaslouženě jsme vyhráli takovým rozdílem." 

O středečním třígólovém představení...

"Při prvním gólu už poněkolikáté zafungovala spolupráce se Janktem, při druhém se mi konečně povedla střela z dálky a za třetí děkuji Kadeřábkovi, že mi nahrál. Šel sám na gólmana, klidně mohl střílet, ale ukázal týmovost a připravil mi hattrick. Jsem strašně rád, že jsem mohl pomoci týmu a že jsem mohl dát hattrick v reprezentaci. Je to skvělé. Děkuji klukům, že mi to tak krásně připravili. Každého gólu si strašně vážím. Nikdy na to nezapomenu."

O tom, že se nároďák hezky naladil na Belgii...

"Hodnotím to velmi kladně. Šlo o první zápas, ten je vždy podstatný. Je to takový klíč do těch dalších. Nyní máme tři dny času připravit se na Belgii. Moc se na to těšíme. Bude to asi největší a nejdůležitější utkání kvalifikace. Věřím, že máme tým na to je porazit."

Podcast: Je Slavia rasistická? Dva góly Součka a Mourinhův konec. Kam půjde Haaland?

Zdroj: ceskatelevize.cz