Jarolím se dočkal premiérového triumfu: Věřím filozofii, s níž jsem přišel, a hráči taky. Makáme na tom

Jarolím se dočkal premiérového triumfu:  Věřím filozofii, s níž jsem přišel, a hráči taky. Makáme na tom
OBSAHUJE OHLASY

Ústí nad Labem se v jarní části FNL povedlo vyhrát až napotřetí, nicméně díky středečním třem bodům z Jihlavy i nadále drží kontakt se špičkou. Nepřesvědčivý tým Vysočiny si naopak musí na první tříbodový zisk i nadále počkat a z momentálně desátého místa to na žádnou velkou postupovou jízdu nevypadá.

Dohrávku rozhodl mladý německý forvard Simon Gollnack. "Na Dukle šel dolů kvůli vyloučení spoluhráče, s Vlašimí nezklamal. Vytvářel prostor pro kluky, vyhrával souboje. Teď měl i šanci a proměnil ji. I další útočník Koubek makal pro tým, je tu dobrá konkurence. Oba budou góly dávat," předpověděl na idnes.cz hlavní kouč David Jarolím.

Venkovní tři body ho po jednom bodu z úvodních dvou klání potěšily a povzbudily do další práce. "Výhra je pro kluky důležitá. Věřím filozofii, s kterou jsem přišel, a oni taky. Makáme na tom. S Vlašimí jsme remizovali, ale herně to bylo v pořádku. Jen chyběl klid v šancích," připomněl druhé jarní kolo nástupce Jiřího Jarošíka.

Ten se nebojí sázet na mladíky včetně devatenáctiletého záložníka Jonáše Jiránka, jenž má minulost v mládeži Dynama Drážďany a za Armu si připsal teprve druhý start. "Vypadl Čičovský, mladý, ale důležitý kluk. Jiránek dostal šanci za práci v tréninku a nepřekvapil mě. Nejenže dal gól, ale odehrál to s velkým klidem na to, že hrál poprvé od začátku. Inkasovaný gól nás nepoznamenal, většinu hry jsme měli míč na kopačkách a kombinovali. Ke konci nás podržel Tvrdoň v bráně," zakončil na serveru idnes.cz jednačtyřicetiletý syn hlavního kouče Mladé Boleslavi Karla Jarolíma.

V úvodu dubna vyzve severočeský soubor předposlední Táborsko a bude favoritem.

Šmicer: S Poborským se rozcházíme v pohledu na to, jaké změny udělat. My chceme, aby byly výraznější

zdroj: idnes.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.