Southgate dosáhl v rámci anglického národního týmu na něco, co se dosud nikomu jinému nepodařilo...

Southgate dosáhl v rámci anglického národního týmu na něco, co se dosud nikomu jinému nepodařilo...

Gareth Southgate (50), jenž trenérsky začínal v Middlesbrough, dosáhl v rámci anglické reprezentační historie na zajímavý milník.

Současný manažer pyšného Albionu, jehož řídí již od září 2016, čili zhruba čtyři a půl roku, se dokázal zapsat do historie tím, že je prvním, kdo za národní mužstvo své země odehrál minimálně 50 mezinárodních klání a minimálně dalších 50 duelů na ostrovní lavičce odkoučoval.

Jako hráč reprezentoval v letech 1995 - 2004 hned sedmapadesátkrát a číslo padesát již atakoval i jako ten, co fotbalisty na výkon připravuje.

I když už anglický výběr v minulosti vedly i další osobnosti let minulých jako Kevin Keegan nebo Glenn Hoddle, nikdy nedokázaly vydržet na lavičce tak dlouho.

Bývalému hráči Crystal Palace či Aston Villy, jenž se rozloučil s profesionální kariérou před patnácti lety, se s Anglií daří a poslední dvě utkání přinesly stejný počet výher a přesvědčivé skóre 9:0.

Rozhodující však bude nadcházející evropský šampionát, v rámci nějž se 22. června utkají Sterling, Rashford, Kane a spol. opět i s českým souborem.

Anglie si vyšlápla na San Marino, Ibrahimovič se podílel na výhře s Gruzií

Zdroj: eurofotbal.cz