Hradec čekají dva současně hrané zápasy. Na hřišti utkání proti Jihlavě a na magistrátu boj o nový stadion

Hradec čekají dva současně hrané zápasy. Na hřišti utkání proti Jihlavě a na magistrátu boj o nový stadion

Hradec Králové strávil dlouhou zimní přestávku v čele FNL, na úvod jarní fáze ale podlehl konkurenční Líšni a do čela druhé nejvyšší soutěže se tak posunul právě brněnský celek. Votroky poté hygiena poslala do karantény a od té doby žádný duel neodehrál.

Trenér Frťala tak nedělní zápas s Jihlavou bere jako vstup do jarní části sezóny. Na souboj s Líšní by totiž nejraději zapomněl. Votroky ale nečeká lehký soupeř, Jihlava patřila ze začátku sezóny k postupovým favoritům a navzdory nepodařenému podzimu se jedná o silný celek, u kterého se na jaře očekává výrazné zlepšení.

„Líšeň vnímám tak, že se nestala. Byl to poslední zápas podzimu, věřím, že vstup do jara zvládneme bez ohledu na to, kdo bude moct hrát, a kdo ne,“ prozradil Frťala. Ideální ale výkony Hradce nebyly ani na konci podzimu, mladík Denis Donát proto očekává zlepšení a tři body. „Máme nějakou sérii bez výhry, všichni to chceme zlomit. Doufám, že proti Jihlavě se nám to podaří. Kluci se postupně vrátili, bylo by dobré chytit vítěznou vlnu, jakou jsme měli na začátku podzimu,“ věří mladý obránce.

Současně ale Votroky čeká další důležitá bitva, tentokrát mimo hřiště. Zastupitelstvo města Hradec Králové totiž bude rozhodovat o budoucnosti nového klubového stadionu. Schválen by měl být vítěz tendru na jeho stavbu. „Teď už je rozhodnutí o zahájení stavby v cílové rovince. Teď by už nedávalo smysl, kdyby to nemělo dopadnout,“ věří klubový generální manažer Richard Jukl.

zdroj: FC Hradec Králové