Šilhavý: Byla by škoda prohospodařit zápas ve Walesu po takovém výsledku, jaký jsme uhráli s Belgií

Šilhavý: Byla by škoda prohospodařit zápas ve Walesu po takovém výsledku, jaký jsme uhráli s Belgií

S výsledkem musel být po závěrečném hvizdu spokojený, ačkoliv tři body nebyly zase až tak daleko. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého zaskočili papírového favorita a v Edenu vyválčili cennou remízu 1:1. Ve druhém utkání kvalifikace o MS 2022 v Kataru tak získali cenný bod, kterým navázali na úvodní výhru proti Estonsku.

Český výběr poslal do vedení Provod krátce po změně stran, ale hosté se zmohli na odpor a vyrovnali zásluhou Lukaka. „Belgii jsme byli vyrovnaným soupeřem, v některých momentech jsme byli dokonce lepším mužstvem. V závěru, kdy jsme se nesmířili s remízou, jsme měli skutečně gólové šance, takže i tak silný soupeř se o bodík obával. Náš výkon byl ještě o něco lepší než ve zmiňovaném utkání Anglií, ale jde jen o jeden krůček na cestě, po které jdeme,“ nechal se slyšet Šilhavý na tiskové konferenci po zápase.

Dalším soupeřem v cestě na světový šampionát v Kataru bude ostrovní výběr Walesu. „Ten zápas nám ukáže, kde jsme. Musíme chtít pořád víc a víc, musíme ty výkony opakovat, abychom se usadili někde výš,“ pokračoval kouč národního výběru, který bude mít na Ostrovech k dispozici kvarteto z Bundesligy.

„Budeme zase silnější. A to je jen dobře, protože by byla škoda prohospodařit zápas ve Walesu po takovém výsledku, jaký jsme uhráli s Belgií,“ dodal Šilhavý, který tak proti Walesu bude mít k dispozici Pavlenku, Kadeřábka, Daridu a Schicka.

Zdroj: sport.cz