Táborsko dokázalo bodovat s lépe postavenou Chrudimí

A tým FC MAS Táborsko by před utkáním bod s Chrudimí ve 2. fotbalové lize možná bral, po zápase ho mrzí neproměněné šance. Na tři body jihočeský tým určitě měl.

V prvním poločase byli domácí lepším a aktivnějším týmem. Měli řadu standardních situací i šancí. Třeba ve 27. minutě měl Plachý vidět nabíhající Tolna, kdyby mu přihrál, zakončoval by spoluhráč do prázdné brány. Hosté kontrovali hlavičkou Rybičky, která zamířila vedle.

Chrudim ve druhé půli k duelu přistoupila s větší odvahou, ale do vedení šli domácí, když si Almeida zasekl míč ve vápně, byl podražen a sám faulovaný proměnil v 59. minutě pokutový kop – 0:1. Táborsko drželo Chrudim na uzdě zhruba osmnáct minut, dokonce mohlo přidat druhý gól v 71. minutě, když zakončovatel Plachý mířil těsně vedle. Pak ale šikovný Mužík předložil přihrávku do vápna a střídající Dostálek předskočil obranu domácích – 1:1. Soupeři se rozešli výsledkovým smírem.

„Kdyby nám někdo řekl, že budeme mít po 2 jarních kolech 4 body, asi bychom řekli, že je to náš cíl. Jenže po utkání s Chrudimí musím říct, že jsme měli i navíc. Podle mého názoru rozhodl fakt, že jsme nebyli v prvním poločase schopni vytěžit z převahy a vstřelit branku. Šance jsme na to měli, poločas jsme měli pod kontrolou, nedařilo se nám využít standardky ani dobře rozjeté brejky. Kdybychom dali v první půli dva, tři góly, mohlo být po zápase. Soupeř ve druhém dějství změnil způsob hry, rozestavení, hru zjednodušil. Šli jsme do vedení z penalty, ale pak jsme přece jen byli v našem boku pasivnější a soupeř nás potrestal. Bod je pro mě z dnešního utkání přesto málo. Měli jsme nespočet rohů bez efektu, což je pro nás škoda. Musíme být nadále silní, odolní, jít krok za krokem za naším cílem," hodnotil trenér Miloslav Brožek.

FC MAS Táborsko – MFK Chrudim 1:1
Branky: 59. Almeida (pen.) – 77. Dostálek

FC MAS Táborsko: Pecháček – Almeida, Navrátil, Penc, Janošík – Tolno (79. Provazník), Holiš, Liepa, Plachý (90. Havrda) – Čapek (85. Nielsen), Pinc.

MFK Chrudim: Mrázek – Hašek, Drahoš, Vencl, Sokol – Řezníček (55. Dostálek), Kesner (55. Kanghyun), Verner, Čáp (55. Hlavsa) – Mužík, Rybička.

Rozhodčí: Szikszay – Leška, Volf
ŽK: 17. Almeida, 66. Holiš – 30. Drahoš, 42. Řezníček, 53. Verner, 90. Mužík