Velký návrat Velkého Čápa? Řada lidí mě do toho nutí. Prý jsem jediný, kdo fotbalu dokáže sehnat peníze, říká Pelta

Velký návrat Velkého Čápa? Řada lidí mě do toho nutí. Prý jsem jediný, kdo fotbalu dokáže sehnat peníze, říká Pelta

Byť je bývalý první muž českého fotbalu Miroslav Pelta obžalovaný z účasti na údajné manipulaci státních dotací, v nejbližší době zvažuje návrat do starého známého prostředí, s tím, že by mohl usilovat o místo ve výkonném výboru FAČR.

Opravdu se může na kandidátkách objevit i jméno jabloneckého šéfa a někdejšího funkcionáře Sparty? Miroslav Jansta, další obžalovaný z oné kauzy, šéfuje České unii sportu dál a tak by inspirace byla...

"Spousta lidí mě do toho nutí. Říkají, že jsem jediný, kdo fotbalu dokáže sehnat peníze. A já jsem přesvědčen, že bych uměl úspěšně oslovit nové partnery, kteří by do fotbalu byli ochotni vložit desítky milionů korun,“ uvedl na serveru seznamzpravy.cz "Velký čáp", jehož soudní líčení se může protáhnout ještě na několik měsíců.

O předsedu ani místopředsedu FAČR se dle svých slov ucházet nehodlá. "Uvažuji nejvýše o pozici člena výkonného výboru. Ještě to musím zkonzultovat i s několika lidmi, kteří stojí mimo fotbal. Musím zvážit, jestli by bylo šťastné kandidovat uprostřed probíhajícího soudního procesu. Jednoznačnou prioritou je pro mě každopádně vyhrát soud," přidal na webu seznamzpravy.cz šestapadesátiletý rodák z Varnsdorfu, jenž je stále i předsedou Libereckého krajského fotbalového svazu.

Na valné hromadě se bude volit nové dvanáctičlenné vedení již třetí červnový den.

Hra o budoucnost! Těchto pět sparťanů čeká ve zbytku jara boj o velký přestup či setrvání na Letné

Zdroj: seznamzpravy.cz