Společná česko-slovenská soutěž? Heča by se bál, aby to neznamenalo zhoršení celé ligy

Společná česko-slovenská soutěž? Heča by se bál, aby to neznamenalo zhoršení celé ligy

Dva členové sparťanského kádru Milan Heča a Ladislav "Laco" Krejčí mají za sebou online tiskovou konferenci se členy letenského Kids a Junior Clubu.

Jak zkušený brankář, tak ostřílený záložník, odpovídali na velkou spoustu různorodých dotazů, které samozřejmě zabrousily i na sportovní stránku.

Čerstvě třicetiletý strážce svatyně s minulostí ve Slovácku například čelil otázda, jestli by si dokázal představit myšlenku v podobě spojení nejvyšší české a slovenské soutěže, což je téma, které se tu a tam přeci jen vytahuje.

A jeho názor? "Slovenskou ligu tak dobře neznám, ale co mám zprávy, tak ta soutěž není tak vyrovnaná, je tam odskočených jen pár týmů. Takže bych se bál, aby to neznamenalo zhoršení celé ligy," pronesl webem sparta.cz citovaný konkurent rumunského reprezentanta Florina Nity.

Někdejší křídelník italské Boloni, jenž se vrátil do české metropole loni v létě, například ozřejmil, že v zahraničí přeje vestfálskému obrovi Borussii Dortmund a pokud jde o tuzemskou budoucnost, kariéru by rád ukončil právě v rudém trikotu...

"Co se týče Česka, tak věřím, že po kariéře budu mít v kolonce klubů jen Spartu, žádný jiný klub. To by se mi líbilo. Co se týče zahraničí, tak jako dítě jsem snil o tom, zahrát si za Borusii Dortmund," ozřejmil osmadvacetiletý fotbalista, jenž v této sezoně Fortuna:ligy naskočil na 15 utkání a během 986 odehraných minut zaznamenal tři přesné zásahy. 

Hra o budoucnost! Těchto pět sparťanů čeká ve zbytku jara boj o velký přestup či setrvání na Letné

 Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.