Fiorentina se začíná obávat o svou hlavní palebnou zbraň. Ve hře jsou dravci z Bundesligy a LaLigy

Fiorentina se začíná obávat o svou hlavní palebnou zbraň. Ve hře jsou dravci z Bundesligy a LaLigy

V právě probíhajícím ročníku italské Serie A je jedním z černých koní jednoznačně srbský útočník Dušan Vlahovič, který v barvách Fiorentiny září jako kometa. Ačkoliv tento klub z Toskánska ve vší tichosti vytratil z mysli ambice v pohárové Evropě, rád by byl opět obávaným soupeřem, který se nemusí obávat pásma sestupu. Úplný klidný střed v tabulce to není, ale je to právě tento balkánský legionář, který dává týmu mnohem více klidu. I proto síly obavy, aby v létě nezvedl kotvy, neboť zvučných zájemců je celá řada.

Jednadvacetiletý střelec přišel do Fiorentiny před třemi lety z Partizanu Bělehrad a svůj potenciál dokázal naplnit. V této sezóně má na svém kontě již dvanáct ligových zásahů, což neuniklo pozornosti nejen na Apeninském poloostrově. Není žádným tajemstvím, že se na jeho dostupnost dotazovaly už tamní celky AS Řím či AC Milán.

Vlahovič je perspektivní zajímavé zboží, které by se mohlo na stabilní adrese ještě více rozstřílet. V posledních týdnech se hovoří o zájmu londýnského Arsenalu, ale 40 milionů euro potřebných na jeho zisk se zdá být anglickému klubu příliš. Pravdou je, že jeho cena roste každým zápasem. Vždyť k Fialkám přicházel za pouhé dva miliony eur.

Italský web Calciomercato ale dává mnohem větší šance zájemcům z Bundesligy a La Ligy. Německá nejvyšší soutěž by mohla srbského legionáře spatřit v barvách Lipska, zatímco konzumenti španělské ligy zase vnímají spekulace o zájmu Atlétika Madrid. Vlahovič je zajímavý artikl pro letní přestupové okno a pro Fiorentinu bude složité jej udržet.

Zdroj: calciomercato.com

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.