Kde je konec zapomenutému Felipemu? Trénuje s béčkem Slavie a do léta by měl být ve stoprocentní formě

Kde je konec zapomenutému Felipemu? Trénuje s béčkem Slavie a do léta by měl být ve stoprocentní formě

Tím, kdo přivedl do českého prostředí nyní devatenáctiletého brazilského forvarda Joãa Felipeho, byl Petr Hurych, bývalý hlavní skaut Slavie a současný manažer mládežnické akademie.

Bývalý mládežník Palmeiras, jenž má podle specializovaného serveru transfermarkt.com cenu 100 tisíc eur, má v Edenu platnou smlouvu až do 30. června 2023, ale právě probíhající sezona se ho v rámci áčka Jindřicha Trpišovského vůbec netýká.

To vše i přesto, že ve Fortuna:lize debutoval již v minulém ročníku a v domácím poháru se mu dokonce během 20 poskytnutých minut podařilo skórovat. Nemluvě o jeho trefách v UEFA Youth League.

"Myslím si, že příchod Joãa proběhl tak, jak měl. Líbil se nám naživo na turnaji, líbil se i trenérům A-týmu, kteří ho pak viděli v dalším zápase. Dokázali jsme udělat přestup, ale adaptace pro Joãa byla těžší. V ní jsem mu byl nápomocen a jsem stále," připomněl na webu slavia.cz Hurych.

V blízkém kontaktu s ním je i proto, že hovoří plynně portugalsky. "Cokoliv potřebuje vyřešit, tak to řešíme spolu. João měl výborný začátek, v mládežnické Lize mistrů se mu podařilo rozhodnout některé zápasy. S Interem Milán dal hattrick. Jeho vzestup byl také trochu pozastaven koronavirem, v první vlně se moc netrénovalo. Byl v Praze sám a dolehlo to na něj. Dokonce se na nějaký čas vrátil do Brazílie a po té pauze se zranil. Takže doba a okolnosti se na něm podepsaly," pokračoval na klubovém webu slávista.

A jak se má jihoamerický rychlík na jaře 2021? "Je v Praze, bohužel měl vážnější zranění, které s lékaři dával dlouhou dobu dohromady. Momentálně už trénuje s B-týmem a věříme, že se ještě na jaře dostane do nějakých zápasů a do léta bude ve stoprocentní formě," zakončil na Felipeho adresu Hurych, jehož vyjádření nabídly stránky slavia.cz.

Kouč Dynama Horejš: Provoda by chtěl mít v mužstvu každý trenér. Přál bych mu anglickou či německou ligu

Zdroj: SK Slavia Praha

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.